Czy powinienem używać Taskera czy ustawień regionalnych?


16

Jakie są zalety / wady Taskera i ustawień regionalnych w przypadku ogólnych okoliczności wykrywania i działań wyzwalających? Który z nich najlepiej nadaje się do ogólnej poprawy użyteczności telefonu / urządzenia?

Kategorie o szczególnym znaczeniu (bez szczególnej kolejności):

  • Moc „przepisu”
  • Łatwość tworzenia według „przepisu”
  • Różnorodne okoliczności, które każda aplikacja może wykryć
  • Działania i konfiguracje, które można uruchomić
  • Tworzenie kopii zapasowej
  • Udostępnianie konfiguracji

Odpowiedzi:


10

Najprostszym sposobem na porównanie tych dwóch aplikacji:

Ustawienia regionalne kosztują więcej. Ale jest o wiele bardziej przyjazny dla użytkownika. Właśnie konfigurujesz „sytuacje” z wyzwalaczami i akcjami. Następnie nadajesz priorytet sytuacjom. Otóż ​​to.

Tasker kosztuje mniej. Ale jest o wiele bardziej konfigurowalny. To bardziej jak język skryptowy. Istnieje mnóstwo opcji i wyborów, a jeśli nie wiesz, co robisz, może to być bardzo mylące. Nie jest przeznaczony dla przeciętnego użytkownika.

Powiem, że wszystko, co może zrobić Locale, Tasker może to zrobić. To po prostu nie jest tak szybkie i łatwe do skonfigurowania.

Jeśli chodzi o tworzenie kopii zapasowych, możesz wykonać kopię zapasową Tasker do plików skryptów. Ustawienia regionalne nie mają wbudowanego systemu tworzenia kopii zapasowych.

Obie te aplikacje można rozszerzyć, aby zrobić praktycznie wszystko, ponieważ obsługują wtyczki. Tasker obsługuje również wtyczki Locale.

Ponadto: osobiście korzystam z obu tych aplikacji. Używam ustawień regionalnych do konfigurowania typowych sytuacji (wyłączanie dźwięków podczas snu, dostosowywanie jasności / limitu czasu ekranu po podłączeniu, milczenie w pracy itp.), A następnie Tasker do ... no cóż ... zadań! Podłączając słuchawki, zmniejszam głośność multimediów do 50% (przypadkowo wydmuchałem muzykę zbyt wiele razy) i wyświetlam menu aplikacji muzycznych.


1
Czy Tasker używa zarówno warunków, jak i działań z wtyczek Locale?
BrianCooksey,

6

Jestem programistą Locale i chciałem się upewnić, że najbardziej aktualne informacje są dostępne tutaj:


Czy ustawienia regionalne obsługują warunki „i”, takie jak „Jestem w domu” i „jest niedziela”?
sixtyfootersdude
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.