Kamień milowy wyprzedza Galaxy Nexus pod względem szybkości połączenia danych mobilnych


11

Niedawno przeszedłem z Kamienia Milowego Motorola na Samsung Galaxy Nexus i wydaje się, że jakość moich mobilnych połączeń danych znacznie spada między urządzeniami bez wyraźnego powodu. Urządzenie Motorola może uzyskać prędkość do 2 Mb / s, podczas gdy Nexus walczy z prędkością około 150 kb / s.

Galaxy Nexus Kamień milowy

*#*#4636#*#*Menu na obu urządzeniach nie wykazuje żadnych zauważalnych różnic. Menu Galaxy NexusMenu Milestone

Testy wykonano w odstępie 20 minut przy użyciu tej samej karty SIM.

Podsumowując: Czy jest jakaś konfiguracja, która może tak mocno zakłócać działanie połączenia danych? Jeśli nie, to czy może to być problem z radiem / pasmem podstawowym?

Używam „zapasowego” Google Roma (yakju) na Galaxy Nexus, podczas gdy Kamień Milowy używa niestandardowego Roma (ShadowMod 2.3), chociaż jego zachowanie było takie samo na standardowym Froyo 2.2.


Ten ping jest ogromny. Podejrzewam, że występują problemy z siecią, mimo że dzieli ich zaledwie 20 minut. Powinieneś przetestować wiele razy, aby potwierdzić i być może uruchomić testy ping lub śledzenia.
Mateusz

1
Właśnie wykonałem więcej testów na obu urządzeniach. Ping spadł na Galaxy Nexus, wahając się między 100 ~ 300, chociaż prędkość pozostała taka sama. Również żadnych zmian w Kamieniu Milowym.
ememorais

Czy odblokowałeś Nexusa? Jeśli tak, poleciłbym wypróbowanie nowego obrazu radiowego. Możesz znaleźć ładną listę tutaj . Jest to dość bezpieczna procedura, możesz flashować amerykańskie radia na urządzenia UE i odwrotnie bez żadnych problemów
od

Tak, jeśli podzielisz się informacjami na temat Bootloadera, prawdopodobnie potwierdzi to, co mówi dobro.
rm-vanda,

Odpowiedzi:


4

Chociaż może to nie być pełna odpowiedź na Twój problem, wydaje się, że Galaxy Nexus jest podłączony do radia HSDPA: 9 (teoretyczna prędkość 10,1 Mb / s), podczas gdy Milestone jest podłączony do radia HSPA (teoretyczna prędkość 14 Mb / s, nie HSPA +, który może mieć teoretyczną prędkość od 21 do 42 w zależności od sieci). Chociaż teoretyczne pojemności sieci są podobne, wydaje się, że używają różnych połączeń wieży radiowej, co może tłumaczyć obserwowaną różnicę w przepustowości.


HSPA najczęściej odnosi się do HSDPA + HSUPA. Czy masz na myśli HSPA +?
Mateusz

Nie, miałem na myśli wczesne sieci HSPA, które były teoretycznie 3,6-7,2-9 Mb / s. HSDPA + HSUPA Myślę o nowej wersji.
ZnewmaN

1
Ale powiedziałeś, że HSPA wynosi 14 Mb / s.
Mateusz

Przepraszam, miałem na myśli wczesne sieci HSDPA. HSPA powszechnie uważa się za prędkość 14 Mb / s. Po kilku dalszych badaniach HSDPA: teoretyczna prędkość 9 wynosi 10,1 Mb / s.
ZnewmaN,

-1

Zrzut ekranu używa innego pasma radiowego - takiego, który jest bardziej popularny niż aparat.

Oznacza to, że jest bardziej zatłoczony, a zatem ma mniejsze prędkości.

To najbardziej prawdopodobne wytłumaczenie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.