Jaka jest domyślna rozdzielczość tapety, która dokładnie mieści się na ekranie głównym w telefonie z Androidem?


14

Na telefonie z Androidem tapeta rozciąga się na wszystkie ekrany główne.

Więc jaki rozmiar powinny mieć zdjęcia, aby pasowały jako niestandardowe tapety?


1
Lifehacker właśnie opublikował artykuł na ten temat. Znalezione tutaj: goo.gl/iWan
Ken Burkhardt

Ten artykuł ma dobre wyjaśnienie. Do Twojej wiadomości, odpowiedź oznaczona jako poprawna w rzeczywistości nie podaje prawidłowych wymiarów.
Matt

Odpowiedzi:


15

Oto prawidłowe wymiary tapety dla telefonów cytowanych w odpowiedzi Leimi:

  • 480 x 320 dla urządzeń takich jak HTC Wildfire
  • 640 x 480 dla urządzeń takich jak HTC Hero lub Legend
  • 960 x 800 dla urządzeń takich jak Nexus One
  • 960 x 854 dla urządzeń takich jak Motorola Droid

Jeśli urządzenia nie ma na liście, istnieje prosty sposób, aby obliczyć wymiary tapety na podstawie rozdzielczości telefonu:

  • 2x szerokość i 1x wysokość

więc na przykład mój Moto Droid ma rozdzielczość ekranu 480 x 854, więc chcę, aby moja tapeta miała 2x szerokość (480 pikseli) i 1x wysokość (854 pikseli) = 960 x 854.

Oto tabela ze specyfikacjami większości urządzeń, która pomaga znaleźć rozdzielczość.

Zobacz także ten artykuł Lifehacker, który dobrze wyjaśnia dobór tapet na Androida .


1
HTC Evo 4G ma wymiary 960 x 800
Dan,

To nie działa na T-Mobile G2 (800x480). Otwieram plik JPEG o rozmiarze 960 x 800 w aplikacji Galeria i próbując ustawić go jako tapetę, muszę go przyciąć.
florin

Z ilu ekranów głównych korzystasz? Czy korzystasz z alternatywnej aplikacji na ekranie głównym? Widziałem, że zgłoszono, że 960 x 800 działa dobrze na niektórych G2, więc może być inny powód, dla którego chce innego rozmiaru.
Matt

1
@florin Czy naprawdę musisz go przyciąć, czy po prostu poprosiłeś o wybranie tego, co będzie wyświetlane? Innymi słowy, czy możesz rozszerzyć prostokąt zaznaczenia do pełnego rozmiaru obrazu, a tym samym nie wykonać żadnego przycinania?
Matthew przeczytał

2

To zależy od rozdzielczości ekranu:

  • 480 * 320 dla urządzeń takich jak HTC Wildfire (QVGA)
  • 800 * 600 dla urządzeń takich jak HTC Hero lub Legend (HVGA)
  • 960 * 800 dla urządzeń takich jak Nexus One (WVGA800)
  • 950 * 856 dla urządzeń takich jak Motorola Droid (WVGA854)

edycja: w rzeczywistości niektóre z tych wymiarów działają, ale nie są poprawne (pasują z powodu tego samego współczynnika kształtu). Odpowiedź Matta jest lepsza!


2
To dokładna odpowiedź, więc skomentuję tylko jeden szczegół - podstawową formułą rozdzielczości tapety jest wysokość ekranu * 2x szerokość ekranu.
Saiboogu,

1
Wymiary te są nieprawidłowe (z wyjątkiem wymiarów podanych dla Wildfire). Komentarz Saiboogu jest poprawny.
Matt

Cóż ... moje złe!
Leimi,

Np. Ciekawe, skąd masz swoje numery? Miscalc lub wiesz coś o tapetach, których mi brakuje?
Mat.

2
Biorę to od aktywnego twórcy tapet na francuskim forum Androida. Nie wiem jednak, gdzie była moja głowa, kiedy skopiowałem te wartości: w rzeczywistości jego wartości dla dużych ekranów to 950 * 856 (wvga854) i 960 * 800 (wvga). W końcu jego rozdzielczości również działają, ponieważ zachowują ten sam współczynnik, co prawidłowe (na przykład 800 * 600 dla HTC ma taki sam współczynnik jak 640x480). Ale żeby zrobić coś doskonałego, widzę, że twoje wartości są tymi, które należy wziąć, więc mój zły: D
Leimi

0

Myślę, że nie powinieneś patrzeć na rozdzielczości, ale proporcje.

Rozdzielczość jest zależna od urządzenia, ale wszystkie urządzenia pod względem rozdzielczości ekranu używają tego samego współczynnika kształtu dla przewijalnej tapety.

Jak pamiętam, stosunek wynosi 5: 4, ponieważ ten aspekt jest dobry do posiadania tapety, która przewija się nieco podczas przewijania ekranów głównych.

Minęło trochę czasu, odkąd dostałem te informacje, więc coś mogło się zmienić, ale dopóki utrzymasz ten współczynnik (i rozdzielczość wyższą niż rozdzielczość twoich urządzeń), będziesz miał przyjemny, wyraźny obraz.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.