Czy istnieje sposób, aby uruchomić zachowanie aktywowania w przeglądarce Chrome Beta?


10

Czy jest jakiś sposób, aby wywołać zachowanie, które zwykle występuje, gdy wskaźnik myszy znajduje się nad elementem (na przykład najechanie myszą nad Twoją nazwą użytkownika u góry strony stosu przepełnienia) za pomocą przeglądarki Chrome Beta?


To nie pomaga w ogólnym przypadku, ale specjalnie dla twojego imienia na górze stron StackOverflow, możesz stuknąć małą strzałkę w dół obok swojego imienia, aby wywołać to samo zachowanie.
GAThrawn

Odpowiedzi:


7

Jednym ze sposobów wywołania wskaźnika na linkach jest długie naciśnięcie linku, poczekanie na pojawienie się menu i naciśnięcie przycisku Wstecz, aby anulować menu. Działa to również w niektórych innych przeglądarkach.

Pamiętaj, że to nie działa na wszystkich linkach. Właśnie wypróbowałem na wspomnianym przykładzie, nie działa, prawdopodobnie dlatego, że istnieje niewielkie opóźnienie między zdarzeniem onMouseOver a wyświetleniem menu. Ale na innych stronach, gdzie jest to zwykły wyzwalacz onMouseOver, ta metoda działa.


2

Jeśli używasz urządzenia (zwykle tabletu) z portem USB, możesz podłączyć mysz.

Kursor myszy wywoła zdarzenia najechania kursorem.


1
Lub mysz bezprzewodowa przez Bluetooth.
Ilari Kajaste,

1

Nie rozumiem, w jaki sposób efekt „najechania” może być praktyczny na dowolnym urządzeniu z ekranem dotykowym, niezależnie od systemu operacyjnego.

Ekrany na większości obecnych urządzeń mobilnych (rezystancyjne, pojemnościowe) mogą rejestrować tylko zdarzenia dotykowe. Trzeba będzie zmodyfikować system operacyjny, aby traktować pojedyncze stuknięcie jako wskaźnik myszy i dwukrotne stuknięcie jako „kliknięcie”. Jednak inne gesty, takie jak przewijanie, powiększanie, powiększanie itp. Najprawdopodobniej przestałyby działać z takim paradygmatem.

Ponadto większość mobilnych wersji witryn wyłącza wymyślne rzeczy, takie jak animacje aktywowane, aby ładować się szybciej.


3
Uważam, że Chrome na moim tablecie (Asus Transformer Prime) jest prawie tak samo funkcjonalny jak laptop; w większości przypadków nie wybrałbym mobilnej wersji witryny. Myślę, że będzie to interesujący problem dla projektantów - takie rzeczy jak podpowiedzi i karta użytkownika StackOverflow nie są dostępne dla użytkowników ekranu dotykowego, co jest większym problemem dla witryny ux, ale byłem ciekawy, czy Chrome znalazł jakieś ogólny sposób na ujawnienie tego w środowisku dotykowym.
TomG

To nonsens (a przynajmniej brak wyobraźni). Łatwo jest wyobrazić sobie coś takiego jak przeglądarka interpretująca stuknięcie dwoma palcami jako „unosić się tutaj, dopóki nie stukam gdzie indziej”. Umożliwiłoby to użytkownikom telefonów komórkowych i tabletów właściwe korzystanie z tych kilku witryn, które nie poszły z duchem czasu i nadal polegają na najechaniu myszką.
Jasper

Mój telefon (Galaxy Note 3) wykrywa, kiedy palec znajduje się w pobliżu ekranu. W standardowej przeglądarce pokazuje powiększone okno. Byłoby to idealne do najechania myszką, ale obecnie nie działa w żadnej innej przeglądarce AFAIK.
localhost
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.