Jak wyświetlić tekst tytułowy obrazu internetowego (xkcd.com) w przeglądarce opartej na systemie Android?


69

Jak mogę zobaczyć tytuł alt tekst do zdjęć w witrynie HTC Desire?

Obecnie używam przeglądarki Dolphin HD, ale nie widzę sposobu na uzyskanie tekstu alternatywnego.


Jest mało prawdopodobne, aby istniał sposób na przeglądanie tekstu alternatywnego bez wyłączania obrazów. Z technicznego punktu widzenia ALT nie jest podpowiedzią. ( 456bereastreet.com/archive/200604/… ) Jednak w prawdziwym świecie wiele witryn (takich jak XKCD) używa go dla dodatkowego efektu. Ponieważ ekrany dotykowe nie mają pojęcia „najechania myszką”, jest mało prawdopodobne, abyś kiedykolwiek zobaczył przeglądarkę z prostą techniką wyświetlania ALT. Najlepiej jest przejść do opcji / preferencji Dolphin i sprawdzić, czy istnieje sposób na wyłączenie obrazów.
Farray,

Z technicznego punktu widzenia PO mówi o TYTULE, a nie ALT.
ischeriad

Masz na myśli tekst tytułu? W przypadku xkcd alt ponownie zawiera nazwę komiksu, title = "" zawiera opisowy tekst.
ischeriad

@ischeriad dobry punkt, mam zaktualizowany pytanie
therefromhere

@ischeriad Cóż, widzę, że zredagowali pierwszą wzmiankę o ALT i zastąpili ją TYTUŁEM, ale nadal odwołują się do ALT w drugim zdaniu. Oczywiście z technicznego punktu widzenia. ;)
Farray,

Odpowiedzi:


15

Dobre pytanie. Nie widzę oczywistego sposobu na rozwiązanie tego problemu na wszystkich stronach internetowych. Jednak zdarza się, że jest kilka aplikacji przeglądarki xkcd. Używam tego, który ma opcję menu> najedź kursorem.

EDYCJA: To wydaje się rozsądną rzeczą do wypróbowania tekstu po najechaniu kursorem, ale nie działa dla mnie w domyślnej przeglądarce HTC Incredible:

  1. Stuknij dowolne białe puste miejsce w pobliżu łącza, na którym chcesz najechać kursorem myszy.
  2. Teraz przesuwaj trackball w górę / w dół, aż wybierze link. Nie klikaj tego.
  3. Tam! Pojawia się podpowiedź. Proste rozwiązanie. :)

Widziałem to tutaj sugerowane .


Pozdrowienia, to pomocne, ale niestety sugestia aktywowania nie działa w przypadku xkcd.com - może dlatego, że obrazy nie są linkami? Aplikacja jest jednak na razie rozsądnym obejściem.
odtąd

8
Nie każdy telefon z Androidem ma trackball.
ale

Dobra uwaga, Al E.
gary

39

Prawidłowa odpowiedź to po prostu wejść na http://m.xkcd.com . Jest tam link do pokazania lub ukrycia tekstu alternatywnego.


12
Działa idealnie dla xkcd, ale nie dla innych witryn / sytuacji.
ale


0

Pobierz aplikację przeglądarki XKCD na Android Market. Następnie możesz dotknąć komiksu, aby wyświetlić tekst aktywowany.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.