Co oznaczają kolory siły sygnału na ekranach zużycia baterii?


Odpowiedzi:17

Zakładam, że masz na myśli wykres, który masz, jeśli przejdziesz do Ustawienia -> Informacje o telefonie -> Zużycie baterii i dotknij wykresu u góry? Mam tam linię siły sygnału, pod wykresem poziomu naładowania baterii, która ma wiele kolorów, które są oznaczone na moim urządzeniu etykietą „Sygnał telefonu”.

Wykres zużycia baterii
(pełny rozmiar)

Jest tak dlatego, że siła sygnału może mieć duży wpływ na żywotność baterii. Jeśli masz dobry, silny sygnał z pobliskiego masztu telefonicznego, telefon uruchomi antenę w trybie niskiego poboru mocy, a gdy będzie słaby, słaby sygnał, przełączy nadajnik w tryb pełnej mocy, aby pomóc upewnij się, że Twoja komunikacja się wyczerpuje. Jako skrajny przykład wiem, że jeśli zapomnę przełączyć telefon w tryb samolotowy przed włożeniem go do metalowych szafek w moim centrum sportowym, to często wracam do poziomu naładowania baterii nawet o jedną czwartą lub mniej.

Nie mogę znaleźć oficjalnego odniesienia do tego, co oznaczają kolory, funkcja została wprowadzona w Gingerbread, ale oficjalna instrukcja Gingerbread ledwo wspomina o wykresie i ekranie, który mówi poza tym, że istnieje (str. 48 instrukcji w 2.3.4) , z własnego doświadczenia wiem, że czerwony to zły / brak sygnału, ale poza tym, że zielony jest dobrym sygnałem, nie znam znaczenia innych kolorów.

Niektóre plakaty na forum internetowym sugerują te znaczenia dla wykresu siły sygnału, który wydaje się pasować do tego, co widzę:

Czerwony = Brak sygnału danych (lub ewentualnie brak sygnału)
Szary = Brak lub minimalne (2G / EDGE) połączenie danych
Oliwka Zielona = Połączenie 3G / 4G z niewielkim zużyciem danych
Jasny Zielony = 3G / 4G duże obciążenie danych (media strumieniowe itp. )
Żółty = Brak zgody co do tego, co to oznacza, ale wydaje się, że pojawia się tylko jako bardzo wąski pasek i ogólnie tylko wtedy, gdy połączenie wydaje się zmieniać stan (np. Z sieci danych na Wi-Fi)

Wydaje się to zgadzać z tym, co widzę na telefonie, że gdy Wi-Fi jest włączone i podłączone do punktu dostępowego (więc wszelkie dane powinny przechodzić przez Wi-Fi, a nie przez sieć telefoniczną), mam tylko siłę sygnału w kolorze szarym, oliwkowym lub czerwonym , a gdy Wi-Fi jest wyłączone, dostaję dodatkowo zielenie.

Na pasku stanu systemu Android jest również wskaźnik, który jest zwykle zielony, ale zmienia się na żółty, a następnie czerwony, gdy jest bardzo niski, główny wykres zużycia baterii podąża za tymi trzema kolorami z czymś, co wygląda jak te same progi, ale ten nie „ brzmi jak to, co Cię dezorientuje.


Wątpię, że to 3g / 4g. Mam też jasnozielony tutaj na urządzeniu ograniczonym do 2 g;)
Izzy

wiem, że może to być późna odpowiedź, ale w nocy wyłączam „Dane mobilne”, ale nadal pokazuje zielony kolor w przypadku zużycia baterii. Jak to się dzieje?
R4chi7

@ R4chi7 zobacz moją odpowiedź . Nie ma to nic wspólnego z danymi, chodzi tylko o siłę sygnału zwykłej komórki.
Izzy

0
  • Czarny / przezroczysty : wyłącz

  • Czerwony : telefon próbuje znaleźć sygnał

  • Żółty : siła sygnału 0 (min)

  • Brudny żółty : siła sygnału 1

  • Jeszcze bardziej brudny żółty : siła sygnału 2

  • Nieco żółtawy szary : siła sygnału 3

  • Zielony : siła sygnału 4 (maks.)


3
Źródło proszę :)
roxan
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.