Czy można ustalić, czy telefon został zrootowany, czy nie?


10

Powiedzmy, że kupuję „niezrootowany” Samsung Galaxy S2 za pośrednictwem serwisu eBay, który jest nadal objęty gwarancją:

  • Czy istnieje sposób, aby stwierdzić, czy został on wcześniej zrootowany (sam z rootowaniem czy bez)?
  • Czy istnieje sposób, w jaki Samsung może mi powiedzieć, czy został wcześniej zrootowany?

Odpowiedzi:


14

Większość telefonów i tabletów Samsung z Androidem można przywrócić do „zapasowego” oprogramowania układowego za pomocą narzędzi Odin lub Heimdal . Usuwa to wszelkie ślady rootowania lub jakichkolwiek innych zmian systemowych, aw większości przypadków jest wystarczające do wysłania urządzenia do serwisu gwarancyjnego do przewoźnika producenta. Jednak wraz z serią urządzeń Galaxy S2 Samsung wprowadził ukryty „licznik lampy błyskowej”, który śledzi, ile razy takie narzędzie zostało użyte.

Deweloper społeczności faktycznie znalazł miejsce przechowywania tych informacji i stworzył aplikację, która pozwala zresetować licznik. Niestety aplikacja działa teraz tylko na ICS (Android 4.x). Zobacz ten wątek na forum XDA-Developers, aby uzyskać więcej informacji.


Możesz zresetować licznik lampy błyskowej za pomocą USB JIG. Zobacz moją odpowiedź poniżej.
Giorgi

TriangleAway wymaga rootowania ... Więc po rootowaniu mogę użyć TriangleAway, aby zresetować licznik do 0. Teraz „odciążam” telefon, przywracając fabryczne oprogramowanie. Czy licznik nie jest teraz ustawiony na 1, bez możliwości zresetowania go do 0, ponieważ telefon nie jest uruchomiony?
Raman

Ach, aby odpowiedzieć na moje własne pytanie ... przywrócenie zapasowego oprogramowania układowego nie zadziała. Odniesienie: forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1820684
Raman

@Raman, po uruchomieniu Triangle Away, jeśli zrootowałeś się za pomocą SuperSU (przez chainfire), możesz przejść do ustawień SuperSU i „zrestartować”. SuperSU może usunąć siebie i używane pliki binarne su.
Ryan Conrad

6

Plik subinarny na urządzeniu zwykle znajduje się w jednym /system/xbinlub w innym /system/bin. Jest to minimalny plik binarny potrzebny do rootowania. Może również istnieć aplikacja o nazwie SuperUser. Pozwala to aplikacjom na żądanie dostępu do katalogu głównego i umożliwia przyznanie lub odrzucenie żądania.

Samsung może sprawdzić, czy urządzenie jest zrootowane (nie zdalnie), np. Jeśli wyślesz je do naprawy gwarancyjnej, ale jeśli zostało zrootowane, unieważni gwarancję.


1
Większość telefonów i tabletów Samsung z Androidem można przywrócić do „zapasowego” oprogramowania układowego za pomocą narzędzi Odin lub Heimdal. Usuwa to wszelkie ślady rootowania lub jakichkolwiek innych zmian systemowych, aw większości przypadków jest wystarczające do wysłania urządzenia do serwisu gwarancyjnego. Jednak SGS2 ma licznik flash, który śledzi, ile razy takie narzędzie zostało użyte. Więcej informacji na forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1494114
Chahk

1
także jeśli tylko „zrootujesz”, możesz łatwo łatwo zrestartować urządzenie. usuwanie wszelkich śladów rootowania z urządzenia.
Ryan Conrad

4

Ponieważ Chahk Galaxy S2 ma licznik flash, który liczy, ile razy niestandardowa pamięć ROM została sflashowana. Możesz go zresetować za pomocą USB JIG, który działa na każdej wersji Androida.

Przyrząd USB to urządzenie USB, które pozwala

  • Przejdź do trybu pobierania
  • Usuń żółty trójkąt
  • Resetuj licznik Odin / Resetuj niestandardowy licznik binarny

Bardziej szczegółowe informacje można znaleźć w FAQ na temat przyrządu USB


1
Czy możesz podać nam więcej szczegółów? To tylko link do eBay'a dla przyrządu, w jaki sposób używasz przyrządu, czy różni się on od przyrządu „Galaxy S Download Mode”?
GAThrawn

1

Chciałbym dodać do odpowiedzi Chanksa, że ​​możliwe jest, że nawet jeśli zresetujesz licznik (lub został on zresetowany) za pomocą aplikacji, może istnieć inny licznik, który liczy, ile razy pierwszy został zresetowany. Nie jest jasne, czy ten drugi licznik istnieje, czy nie. Jeśli istnieje, o ile mi wiadomo, nie ma sposobu, aby go zresetować.


Czy masz źródło potwierdzające to roszczenie?
htorque

1 2 3 Ostatni jest prawdopodobnie najważniejszy, ponieważ pochodzi od słynnego twórcy.
varesa

Mogę tylko przeczytać, że taki licznik może istnieć.
htorque

Myślałem, że zostało to udowodnione, ale kiedy szukałem, nie mogłem znaleźć żadnych trudnych źródeł. Więc może nie być. Wciąż są historie o tym, że Samsung nie bierze urządzeń z pierwszym resetem do naprawy. Ale to tylko historie. Sam nie posiadam SGS2, ani nie wysłałem go do Samsunga w celu naprawy ...
varesa

Nie zrozumcie mnie źle, uważam, że jest to interesująca i istotna informacja, ale nie należy jej przedstawiać tak, jakby potwierdzono istnienie tego licznika. :)
htorque
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.