Czy mogę połączyć USB tabletu z Androidem z telefonem z Androidem?


9

Czy możliwe jest podłączenie USB mojego tabletu Galaxy Tab tylko do Wi-Fi do mojego Galaxy S?

Wiem, jak tethering Wi-Fi, ale jest to ogromny świnia baterii. Czy jest dostępna wersja mini-USB kabla Galaxy Tab? Jeśli tak, czy można go użyć do tetheringu?

Z góry dziękuję...


2
Bardzo w to wątpię, każdy korzysta z trybu punktu dostępu Wi-Fi zbudowanego przez Androida.
imp

Szkoda, bo korzystam z modemu USB z laptopem, jest szybszy i zużywa mniej baterii.
Barry Fruitman

Twierdziłbym, że USB nie byłby zauważalnie szybszy, mówimy o połączeniu danych 3g, tak? haha Ale na pewno możesz mieć problem z zużyciem baterii przez Wi-Fi vs. połączenie USB, ale hej teraz nie musisz nosić ze sobą głupiego kabla USB;)
imp

Mam zamiar wybrać jeden z nich thatcable.com/product/… (inni dostawcy są dostępni, choć znalezienie odpowiedniego terminu wyszukiwania było uciążliwe) i zobaczę, co się stanie, gdy podłączę telefon do tabletu.
syntheticbrain

@Keshava spróbuj włożyć kartę SIM do tabletu, który nie ma 3G ...
pobierał

Odpowiedzi:


2

Istnieje jedna trudna metoda zasugerowana przez jednego z członków XDA. Rootowanie jest wymagane. Pobierz i zainstaluj emulator terminala na tablecie z Androidem. Uruchom emulator i wprowadź następujące polecenia:

dhcpcd usb1

setprop net.dns1 8.8.8.8

Telefon z Androidem, z którego ma pochodzić połączenie sieciowe, musi być podłączony kablem USB i na tym telefonie włączyć USB Tether.

Teraz możesz uzyskać dostęp do Internetu na tablecie z Androidem, używając telefonu z Androidem jako modemu USB!


Dobrze wiedzieć! Czy masz link do tego wątku?
ce4

Tylko ze względu na kompletność: forum.xda-developers.com/… . Wygląda na to, że moduł jądra USB_WWAN musi być włączony.
Greeny

1

Tak! Najpierw podłącz kabel OTG do tabletu. Następnie podłącz mikroprocesor i podłącz oba urządzenia. Teraz pobierz jedną z wielu aplikacji, które umożliwiają tethering i gotowe!

PS: czy tworzenie hotspotu Wi-Fi nie jest lepszym pomysłem?

AKTUALIZACJA: jeśli twoje urządzenia obsługują tethering przez Bluetooth, możesz go użyć. Nie zużywa też zbyt dużej baterii plażowej. :)


To nie zadziała, chyba że tablet obsługuje USB-OTG, czego nie robią wszystkie urządzenia. W zależności od wersji Galaxy S i Galaxy Tab, jeśli są to „pierwsze” wersje tych urządzeń, nie obsługują USB-OTG. - Pytający mówi również, że nie chce korzystać z Wi-Fi, ponieważ powoduje to wyczerpanie baterii w ich urządzeniach.
Ryan Conrad

@ Ryan Tak, ale większość współczesnych urządzeń tak robi
cofnij

Aby uzyskać kompletność odpowiedzi, nie wszystkie urządzenia to robią. Zwłaszcza urządzenia wymienione w pierwotnym pytaniu.
Ryan Conrad

Często pobierasz aplikację na urządzenie, które ma połączenie z Internetem. Co robisz na tablecie? Czy to coś ogólnego? @rahulbasu
Hoppe
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.