Jak wyłączyć powiadomienie „Wybierz metodę wprowadzania”?


45

Nie wiem, czy jest to standardowe zachowanie ICS, czy też jest to spowodowane ROMem opartym na Cyanogenmod, ale za każdym razem, gdy otwieram klawiaturę programową, klikając pole tekstowe / obszar, w szufladzie powiadomień pojawia się powiadomienie „Wybierz metodę wprowadzania . ” Nie mam nic przeciwko, aby zobaczyć to powiadomienie za jednym razem, ale już korzystam z metody wprowadzania, którą chcę i chciałbym wyłączyć powiadomienie.

Czy to standardowe zachowanie Ice Cream Sandwich? Czy można to wyłączyć?


Czy masz sparowaną / podłączoną klawiaturę zewnętrzną lub coś w tym rodzaju? To jedyny raz, kiedy widziałem, jak się pojawia.
eldarerathis

Nie ja nie. Używam tylko mojego telefonu i nic więcej, i nie ma klawiatury sprzętowej na moim konkretnym telefonie (Droid Bionic)
rushinge

Dlaczego chcesz wyłączyć powiadomienie?
niezapomniany

Odpowiedzi:


30

Jest to standardowa „funkcja” ICS. Oprócz powiadomienia, zmiany metod wprowadzania danych można wykonać w sekcji „Język i wprowadzanie” w menu telefonu. Jeśli wyłączysz i odinstalujesz wszystkie klawiatury z wyjątkiem jednej, więc nie będziesz musiał się już przełączać, powiadomienie może zniknąć.


1
Niestety to prawda. Jedynym sposobem, aby go wyłączyć, jest uruchomienie niestandardowej pamięci ROM ICS, którą ma możliwość wyłączenia (kilka z nich).
dymmeh

4
Ha, to trochę kiepskie. Chyba mam wtedy odpowiedź.
rushinge

3
Nie jestem pewien co do zapasów ICS, ale w CyanogenMod 9 jest przełącznik, który pozwala ukryć to powiadomienie. Prześlę to jako osobną odpowiedź.
Chahk,

3
Używam alternatywnej klawiatury i nie mogę wyłączyć domyślnej. Co oznacza, że ​​mam dwie metody wprowadzania danych. Dlatego nie mogę pozbyć się powiadomienia. Sucks ...
Sergiy Belozorov

1
@LiamW: Nie można go wyłączyć w moim Samsungu S III. Pole wyboru w „Język i wprowadzanie” (w Ustawieniach) jest zaznaczone i wyszarzone. Mój telefon nie jest zrootowany.
Sergiy Belozorov,

22

Nie jestem pewien co do zapasów ICS, ale w CyanogenMod 9 i 10.2 możesz wyłączyć to powiadomienie, przechodząc do „Ustawienia -> Język i wprowadzanie” i odznaczając opcję „Powiadomienie selektora” tuż pod listą klawiatur.


Używam CM 11 i nie mam już tej opcji :(
Ben

1
@Ben CM 11 jest wciąż w toku. Większość funkcji CM 10.2 jest obecnie przenoszona do przodu i powinna ostatecznie pojawić się ponownie. Daj mi trochę czasu.
Chahk

Potwierdzam, że CM11 ma teraz tę opcję, a także większość opartych na niej ROMów.
killogre

1
Ta opcja jest również obecna w Paranoid Android (4.6 BETA 1)
Rudey

13

Przejdź do ustawień języka i wyłącz (odznacz) wszystkie inne klawiatury oprócz tej, której chcesz używać. przejdź do ustawień aplikacji, znajdź kartę „wszystkie”, znajdź inne standardowe klawiatury i wyłącz je. uruchom ponownie. pracował dla mnie.


To zdecydowanie powinno być oznaczone jako poprawna odpowiedź, IMO. Zrobiłem to na moim magazynie ICS GNexus (pozostawiając włączoną opcję klawiatury głosowej Google), a po ponownym uruchomieniu ikona nie jest już wyświetlana. Wreszcie!
Davek804

Tylko uwaga, to wydaje się nie działać z JB 4.2. : /
Cᴏʀʏ

Wydaje się, że działa to doskonale w moim systemie Google Nexus 4 z Androidem 4.4.4.
Amal Murali

7

Jest to funkcja w ICS i nowszych wersjach. Jego celem jest ułatwienie zmiany metod wprowadzania.

Pojawia się tylko wtedy, gdy masz włączonych więcej niż jeden edytor IME. Smutne jest to, że jeśli używasz klawiatury innej niż standardowa, to zawsze się pojawi.

Jeśli chcesz się go pozbyć, po prostu wejdź

Settings -> Apps -> All (tab) 

i znajdź domyślne klawiatury. Otwórz wpis i wybierz wyłącz.


Jak nazywa się „domyślna klawiatura”?
Steve Bennett,

Klawiatura Google to na przykład nazwa urządzeń Nexus.
András,

5

Tak, jest to standardowe zachowanie w ICS. Pojawia się, jeśli na stronie ustawień klawiatury i języka ICS wybrano więcej niż jedną klawiaturę, co zawsze ma miejsce w przypadku korzystania z klawiatury innej firmy. Niektóre niestandardowe romy (szczególnie CM9 i AOKP) pozwalają na wyłączenie go w dodatkowych ustawieniach.


2

W urządzeniach Xperia możesz to wyłączyć, wyłączając opcję „Smart Keyboard” w
Settings->Xperia->Smart Keyboard.


Nie mogę tego znaleźć na moim Z5 Compact.
sivabudh


1
  1. NIE musisz być zrootowany, aby to zrobić. Funkcja „Wyłącz” jest częścią Androida, nie usuwa aplikacji. Wyłącz może być również używany do wyłączania aplikacji typu bloatware, jeśli masz ochotę zrootować się, aby się ich pozbyć. Jednak w ogóle nie działa aplikacja, więc upewnij się, że nie jest używana ani połączona z żadną z używanych aplikacji. W przeciwieństwie do korzystania z roota i Titanium Backup do usuwania lub „zamrażania” aplikacji, Wyłączenie nie uniemożliwi ci pobierania jakichkolwiek aktualizacji. Gdy aktualizacja sprawdzi, aplikacja będzie nadal dostępna, po prostu wyłączona

  2. Ustawienia systemowe -> Język i wprowadzanie danych Przejdź do sekcji Klawiatura i metody wprowadzania i odznacz wszystko oprócz klawiatury, której zamierzasz używać, w tym „Pisanie głosowe Google” i „Wprowadzanie moto chińskie” (dla mnie oznacza to pozostawienie zaznaczonego Swiftkey) . zaznaczenie tylko jednego powinno zatrzymać powiadomienie. Jednak w Bionic istnieją dwie metody wprowadzania, na których blokada zaznaczenia jest zablokowana, więc nie można ich odznaczyć: standardowa klawiatura i Swype. Te dwie rzeczy powstrzymałyby głupie powiadomienie przed powrotem. Musisz więc ręcznie wyłączyć rzeczy w aplikacjach.

  3. Ustawienia systemowe -> Aplikacje -> Wszystkie -> Klawiatura Android (AOSP) -> Wyłącz -> OK Ustawienia systemowe -> Aplikacje -> Wszystkie -> Swype -> Wyłącz -> OK Jak dotąd Wiem, że wyłączenie ich nie powinno zepsuć się z żadnymi innymi aplikacjami w telefonie, jeśli masz zainstalowaną inną klawiaturę z rynku, więc nie martw się o powiadomienie, które pojawia się, gdy klikniesz „Wyłącz”. Jeśli się tym martwisz. ... będziesz musiał żyć z powiadomieniem. Jeśli coś na twojej drodze sprawia ci problem i uważasz, że to jest problem, po prostu wróć do aplikacji -> wszystkie, przewiń do końca i naciśnij „Włącz”, a następnie uruchom ponownie i powinieneś być gotowy. Jeśli użyjesz jednego z tych dwóch zamiast klawiatury innej firmy, jestem pewien, że możesz po prostu wyłączyć drugą i otrzymać powiadomienie, aby zniknęło.

  4. Wyłącz i uruchom ponownie urządzenie.

  5. Otwórz SMS-y i sprawdź, czy po wybraniu pola wejściowego A) nie otrzymujesz powiadomienia i B) Czy klawiatura w ogóle się wyświetla: icon_eek: Jeśli w ogóle nie masz klawiatury, nie panikuj tylko jeden krok do zrobienia. Jeśli nadal otrzymujesz powiadomienie, wróć do kroku pierwszego i upewnij się, że wszystkie inne klawiatury nie są zaznaczone. W pobliżu

  6. Ustawienia systemowe -> Język i wprowadzanie -> Domyślne -> Wybierz klawiaturę (dla mnie jest to Swiftkey) Twoja klawiatura powinna być jedyną opcją na tej liście, wybierz ją, a następnie przejdź do testu, aby upewnić się, że wszystko działa poprawnie .

Źródło-3

Jeśli wszystko inne zawiedzie, wyłącz zwykłą wyszukiwarkę Google (która automatycznie reaktywuje pisanie głosowe Google, a zatem „wybierz metodę wprowadzania”) i użyj wyszukiwarki Google z pobranej aplikacji. Yahoo lub Bing mogą być również wyszukiwarkami zamiennymi.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.