Jak chronić moje konto Google?


13

Jestem bardzo zaniepokojony bezpieczeństwem mojego konta Google na wypadek zgubienia telefonu (jak w przypadku: zgubienia, kradzieży / kradzieży itp.). W tej chwili wydaje się, że ktokolwiek złapie mój telefon, będzie miał również pełny dostęp do poczty, kalendarza itp.

Z chęcią zsynchronizuję się ręcznie i / lub poprosię o podanie hasła przy każdej próbie synchronizacji, ale nie widzę tej opcji.

Jak mogę chronić swoje konto? Czy blokada ekranu jest dobra? Jak trudno to ominąć?

Telefon powinien mieć HTC Desire, jeśli ma to znaczenie.

Odpowiedzi:


13

Zamiast wpisywać hasło za każdym razem, gdy synchronizujesz pocztę lub uzyskujesz do niej dostęp - co również będzie mniej bezpieczne, ponieważ często i publicznie wpisujesz hasło - pomyśl o dobrej blokadzie ekranu (PIN lub Hasło) i rozwiązaniu do zdalnego czyszczenia.

Zmiana hasła do konta Google jest zawsze dobrym pomysłem w przypadku skradzionego urządzenia z Androidem. Według komentarza Olega Ostroumova urządzenie pozostanie zalogowane przez ~ godzinę, a następnie poprosi o hasło.


Oczywiście zmienię hasło tak szybko, jak to możliwe ... ale jeśli telefon zostanie skradziony, wciąż będzie czas, w którym złodziej będzie miał telefon, a ja nie będę miał środków, aby go zmienić, a nawet zadzwonić do kogoś, aby to zrobić dla mnie. Czy wbudowana blokada ekranu zapewnia wystarczającą ochronę, czy łatwo ją ominąć?
Konrad Garus

Istnieją różne rodzaje blokad ekranu na Androidzie. IMHO hasło jest najbezpieczniejsze i nie można go łatwo ominąć. Jeśli twój telefon zostanie skradziony, gdy jest zablokowany, jesteś całkiem bezpieczny. Nie zadzwoniłbym do kogoś, by zmienić twoje hasło Google.
Flow

Ponadto, przy wystarczającej cierpliwości i latarce (pod warunkiem, że użytkownik jest tłusty i nie zmienia często swojego wzoru odblokowania), całkiem możliwe jest wydedukowanie ich wzoru z plam na ekranie. Kod PIN jest na to odporny i szybciej też go wprowadzić :)
Andrey Losev

1
@KonradGarus Nie, jeśli spróbujesz zgadnąć pewną liczbę razy (około 20 afaik) niepoprawnie, zawiesi się i poprosi o hasło do konta Google.
Andrey Losev

1
Aktualizacja: telefon pozostaje zalogowany przez ~ godzinę, a następnie żąda hasła. Tak więc zmiana hasła jest rzeczywiście rozwiązaniem. To dobra wiadomość, że nie trzeba resetować telefonu do ustawień fabrycznych, aby się wylogować :) Usuwam poprzedni mylący komentarz.
Oleg M

12

Oprócz tego, co mówi Flow, i myślę, że jest to lepsze rozwiązanie:

Używaj haseł aplikacji

Chodzi o to, że możesz utworzyć hasło aplikacji dla dowolnej aplikacji internetowej, która wymaga poświadczeń Google (pomyśl telefony z Androidem, klienty poczty, klienty komunikatorów itp.). Tworzysz poświadczenie dla każdego celu i używasz go zamiast tego hasła do Google - nie wymaga to specjalnej współpracy twórców aplikacji zewnętrznych. Możesz śledzić wszystkie wydane hasła aplikacji i odwoływać je w poszczególnych przypadkach, jeśli to konieczne. Jeśli więc twój telefon zostanie skradziony, możesz łatwo cofnąć dostęp do swojego konta Google, a osoba atakująca nie będzie mogła zalogować się jako Ty. Pamiętaj, że niektóre aplikacje mogą pozostawiać listy kontaktów i wiadomości e-mail offline, które będą nadal dostępne na urządzeniu, nawet jeśli nie są powiązane z ważnym kontem Google. Ty'

Można to znaleźć na stronie ustawień konta Google . Poszukaj aplikacji i witryn autoryzujących i stamtąd. Zobacz także ten film od Google na temat 2-etapowej autoryzacji i haseł aplikacji.

W tym czasie włącz 2-etapową autoryzację za pomocą urządzenia z Androidem, aby uzyskać dodatkową warstwę bezpieczeństwa podczas logowania z nieznanego komputera / urządzenia.


+1 Naprawdę uważam, że 2-etapowa autoryzacja jest
dobrym rozwiązaniem,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.