Czy istnieje klient XMPP (Jabber) dla Androida obsługujący połączenia wideo?


11

Sporo szukałem, ale wciąż nie udało mi się znaleźć ogólnego klienta Jabber, który obsługuje połączenia wideo. Istnieje jednak kilka, które obsługują wysyłanie plików wideo.

Odpowiedzi:


12

Nie, nie ma stowarzyszonego klienta XMPP dla Androida obsługującego połączenia wideo. Federacja, ponieważ istnieje wielu zastrzeżonych klientów XMPP, którzy to robią, ale działają tylko w obrębie własnej sieci.

Powód, dla którego nie ma takiego klienta XMPP, jest dość prosty: Jingle (XEP, który jest używany do połączeń wideo XMPP), jest całkiem nowy i większość bibliotek XMPP jeszcze go nie obsługuje. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku najbardziej odpowiedniej biblioteki XMPP Smack (istotnej, ponieważ jest to biblioteka Java). Smack ma pewne komponenty Jingle, ale ich rozwój zatrzymał się wiele lat temu i wydaje się, że nie są aktualne.

Aktualizacja: Rozwój Jingle w Smacku ​​zyskał trochę trakcji w ostatnich miesiącach.


4

Wszyscy czekamy na wersję Jitsi na Androida, która prawdopodobnie zostanie wydana w przyszłym roku. Jest zapowiadany przez jakiś czas.


1

Trochę za późno, aby odpowiedzieć na to pytanie, ale ostatnio pojawiło się kilka aplikacji FOSS XMPP na Androida z funkcją czatu wideo:

  • Jitsi - Już omówiono w innej odpowiedzi, ale aplikacja jest nadal w aplha.
  • Cisco Jabber na Androida - nigdy tego nie próbowałem, ale wydaje się, że obsługuje XMPP, choć nie jest to FOSS. Nie jestem również pewien, czy obsługuje federację, czy jest tylko otoczonym murem ogrodem, jak zillion innych posłańców.
  • komunikator internetowy imo (Android i iOS).
  • Konwersacje, klient XMPP typu open source (wcześniej znany jako Jabber) dla smartfonów z systemem Android 4.0+.

Źródła:

https://www.jabber.de/clients/android-ios/ https://jitsi.org/Main/Download#latestnightly https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cisco .im & hl = en


1
Rozmowy nie obsługują wideo.
strugee

Jitsi istnieje jako Jitsi Meet i twoje konto xmpp nie będzie z nim działało. Cisco Jabber nie działa również z twoim kontem xmpp. Imo prosi o numer telefonu, więc nie próbowałem, czy działa na nim konto xmpp, a rozmowy nie obsługują czatu wideo / audio. Więc żaden nie zadziała. Przez konto xmpp rozumiem konto xmpp, które można zarejestrować na publicznym (większość jest darmowym) serwerze
alexandre1985

0

Aplikacja Videomeet to doskonała implementacja Jitsi na Androida i IoS z pełnym wsparciem połączeń audio-wideo.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.