Czy niestandardowe ROM-y, takie jak CyanogenMod, modyfikują program ładujący?


18

Czy niestandardowa pamięć ROM, taka jak CyanogenMod, ma własny program ładujący, czy po prostu zastępuje /boot jądro i /system? Czy bootloader bierze odpowiedzialność za zablokowanie karty SIM u operatora?

Zasadniczo jestem zainteresowany odblokowaniem karty SIM w moim Huawei U8180 i chciałbym wiedzieć, czy CyanogenMod odblokuje urządzenie.

Odpowiedzi:


14

CyanogenMod - w waniliowej lub oficjalnej wersji - zazwyczaj nie zawiera bootloadera. Na wielu urządzeniach naprawdę nie ma dobrego sposobu na zastąpienie bootloadera, ponieważ znajduje się on w chronionej pamięci (bootloader jest „zablokowany”) i nie można go zastąpić. Instaluje obraz rozruchowy i obraz systemowy (tzn. Zapisuje na partycje /booti /system). Słyszałem, że niektóre kompilacje będą również zawierać obraz odzyskiwania, ale nigdy nie widziałem takiego.

Odblokowanie karty SIM nie jest związane z oprogramowaniem układowym, a CM nie wykona odblokowania karty SIM. Sama wiki CyanogenMod stwierdza :

CyanogenMod jednak nie „odblokowuje” urządzenia. Większość operatorów „blokuje” swoje telefony, aby uniemożliwić klientom zakup telefonu i przeniesienie się do innego operatora. Przewoźnicy polegają na umowach o „wyłączności” na zwiększenie przychodów. Na przykład: jeśli kupisz iPhone'a w USA, utkniesz w AT&T lub Verizon, niezależnie od tego, od którego kupiłeś. Aby korzystać ze słuchawki w sieci innego operatora, konieczne będzie „odblokowanie” słuchawki. Odbywa się to za pomocą kodu opartego na IMEI słuchawki, który może być dostarczony przez Twojego operatora lub firmy w Internecie, które są nieco bardziej niezawodne niż książę nigeryjski.

Odblokowania nie można wykonać, instalując CyanogenMod lub inne oprogramowanie wewnętrzne w tym zakresie.

Zakładam ponadto, że moduł ładujący w twoim urządzeniu nie ma żadnego wpływu na blokadę karty SIM. HTC pozwala na odblokowanie bootloaderów na niektórych urządzeniach, a ich strona internetowa wyraźnie stwierdza :

Pamiętaj, że odblokowanie bootloadera nie oznacza, że ​​będziesz mógł odblokować blokadę karty SIM. Odblokowanie blokady karty SIM zależy od operatora / operatora i nie stanowi części zakresu odblokowywania bootloadera.

Sądzę, że jest to prawdopodobnie podobne na innych urządzeniach, chociaż nie jestem specjalnie zaznajomiony ze sprzętem lub oprogramowaniem Huawei.


Zwykle najłatwiej jest zadzwonić do operatora i poprosić o kod odblokowujący. Jeśli jesteś klientem przez dłuższy czas (powiedzmy co najmniej 6 miesięcy) i powiesz mu, że potrzebujesz odblokowania (być może podczas podróży poza granicami kraju), zazwyczaj ci go podarują.
Ryan Conrad

jestem bardzo zainteresowany, aby wiedzieć, co nosi blokadę karty SIM?! ... jeśli to nie jest moduł ładujący, co by to było?! .. już odblokowałem bootloader telefonu, pobrałem CM 7.2, ale to nie wyszło, nie mam kierunku, chyba że będę wiedział, w jaki sposób telefon jest zablokowany dla określonego operatora!
Muhammad Ghandour

@MuhammadGhandour: Jak zauważył Ryan, najłatwiej jest prawdopodobnie skontaktować się z operatorem. Nie wiem dokładnie, jak blokada SIM działa na poziomie technicznym, ale rozumiem, że jest wbudowana w modem lub oprogramowanie układowe czytnika kart SIM na pewnym poziomie, który nie jest modyfikowany przez niestandardowe ROM.
eldarerathis

4

Nie, CyanogenMOD i inne niestandardowe ROM-y polegają na bootloaderze urządzenia. Ogólnie rzecz biorąc, nie chcesz zadzierać z bootloaderem, ponieważ jest to łatwy sposób na zmiksowanie urządzenia.

Program ładujący zwykle nie ma nic wspólnego z blokadą karty SIM. Nie znam specyficznego dla Androida sposobu odblokowania tego telefonu, co oznacza, że ​​prawdopodobnie będziesz musiał skorzystać z płatnej usługi, która jest na ogół dość pobieżna. Szybki Google pokazuje, że niektórzy ludzie odnieśli sukces dzięki temu narzędziu .


Odpowiedź może być prawdziwa w przeszłości, ale niektóre ROM-y, takie jak CM 12, zastępują bootloader własnymi, co utrudnia pracę z ROMami z Androidem 4.x. Muszę jednak dodać (dla czytelnika), że do wykonania takiej akcji zawsze jest wymagany odblokowany bootloader.
Firelord

@Firelord To musi być tylko dla bardzo ograniczonego zestawu urządzeń.
Mateusz
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.