Zdalnie skradziony skradziony telefon


9

Jeśli mój telefon zostanie zgubiony lub skradziony, czy mogę zdalnie i na stałe zablokować swój telefon. W ten sposób nie tylko moje dane są bezpieczne, ale wartość odsprzedaży telefonu spada do zera.

Styczne pytanie: czy aplikacje takie jak Lookout lub Prey mogą zostać wyłączone przez złodziei telefonów?


1
W pytaniu stycznym Lookout i Prey polegają na tym, że telefon ma połączenie danych lub połączenie telefoniczne z bieżącym numerem. W przypadku telefonu GSM najłatwiejszym sposobem na obejście tych aplikacji przez złodzieja jest wyciągnięcie / zamiana karty SIM i przywrócenie ustawień fabrycznych (w celu pozbycia się aplikacji) przed wysłaniem polecenia „wyczyść”.
GAThrawn

Odpowiedzi:


13

Zdecydowanie można zdalnie zablokować telefon. W rzeczywistości może być możliwe użycie Tasker w połączeniu z Mobile Odin lub podobnym do zdalnego softbrickowania urządzenia Samsung poprzez flashowanie złego oprogramowania po wiadomości tekstowej lub coś w tym rodzaju. Oczywiście urządzenia te można również łatwo odhaczyć; aby zamurować je bardziej trwale, musisz flashować zły bootloader. Chainfire powiedział, że Mobile Odin może, ale nie będzie flashował programów ładujących, więc być może można go zmodyfikować.

Złe bootloadery można czasem naprawić, jeśli masz odpowiedni sprzęt, ale wątpię, czy miałby to jakiś drobny złodziej. Większość też nie będzie w stanie naprawić miękkiego klocka.

Dowolną aplikację można wyłączyć, również dość łatwo, jeśli wiesz, co robisz.

Co ważne, nie zrobiłbym tego. Wszystko, co robi, to gwarancja, że ​​nie możesz odzyskać telefonu (nie możesz go już śledzić) lub że jeśli go odzyskasz, nie zadziała. Zamiast tego powinieneś po prostu zainstalować oprogramowanie śledzące. Zdalne murowanie nie odstraszy złodzieja, który o tym nie wie, a gdy widzę aspekt zemsty, nie jest tak dobry, jak ich złapanie!


„łatwy do odblokowania” ... dla przeciętnego użytkownika lub kogoś, kto ma doświadczenie w flashowaniu / ulepszaniu telefonów?
Szansa

1
@Chance Przeciętny użytkownik nie powinien mieć problemu z miękkim klockiem, jeśli zostanie wskazany na Odyna, odnieśliśmy tutaj kilka sukcesów, ale prawdopodobnie można powiedzieć, że przeciętny użytkownik nie wiedziałby o Odynie ani nie szukał właściwej porady .
Matthew przeczytał

6

Od dziś możesz uzyskać dostęp do tej funkcji za pośrednictwem standardowych aplikacji na Androida i Google na https://www.google.com/android/devicemanager . Po skonfigurowaniu będziesz mógł zdalnie usunąć wszystkie swoje dane z urządzenia i zlokalizować je na mapach Google. Zdalne blokowanie i zmiana ekranu blokady są również wymienione jako dostępne funkcje (wkrótce).

Pamiętaj, że jeśli nie skonfigurowałeś tego przed utratą telefonu, nie będziesz mieć dostępu do zdalnego czyszczenia. Możesz to zobaczyć na mapach Google, jeśli udzieliłeś Google Apps pozwolenia na dostęp do informacji o lokalizacji w telefonie (informacje o lokalizacji GPS i WiFi).


2

Wierzę, że zarówno Lookout, jak i Prey mają opcję hasła, która utrudni złodziejowi wyłączenie aplikacji.

Oba będą mogły wyczyścić urządzenie, ale nie całkowicie go wyłączyć. JEŻELI korzystasz z Verizon, telefonu nie można aktywować na innej linii bez zwolnienia go z konta. Jestem pewien, że tak nie jest w przypadku telefonów GSM - wystarczy włożyć do telefonu nową kartę SIM.

Jednak zarówno Lookout, jak i Prey będą w stanie określić lokalizację twojego telefonu. Wierzę, że Prey będzie w stanie przekazać ci dodatkowe informacje, które mogą pomóc ci ustalić tożsamość złodzieja, którą możesz następnie przekazać władzom. Nie zawsze mają skłonność do działania na podstawie informacji, ale każda pomoc pomaga.


0

jeśli używasz HTC, możesz usunąć dane z konta HTC Sensation. Ale Cegła urządzenia, zależy od sposobu flashowania. jak Koush Maker z CWM omawiał rootowanie / flashowanie ROM w aplikacji bez komputera.

Nie jestem pewien, która wersja CWM obsługuje te funkcje.


-1

Na urządzeniach Samsung nadpisz na partycję EFS lub napisz bajt do plików nv_data, które zawiera. Bam Imei odszedł. Możesz także zmienić urządzenie na drugie radio Bluetooth Mac bam bezużyteczne wifi ... Nie jestem tego jednak pewien. Zaletą jest to, że tylko masz szansę przywrócić oryginalne IMEI, jeśli urządzenie powróci. To znaczy, jeśli masz kopię zapasową. Jest bardzo mało prawdopodobne, aby złodziej mógł stworzyć nowe imei dla urządzenia. Również taka procedura jest wysoce niezgodna z prawem, a ujawnianie znaczeń w tym względzie jest odrzucane na forach publicznych.


Pytanie brzmiało, jak „zdalnie” zatracić zagubiony telefon.
ce4
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.