Czy istnieje sposób edytowania dokumentów ODT na Androidzie?


14

Muszę edytować moje dokumenty OpenOffice.

Czy jest dostępna wersja LibreOffice na Androida?

Lub

Czy jest dostępna aplikacja tekstowa ODT na Androida?


Też szukałem. Wygląda na to, że nikt jeszcze tego nie napisał.
staticsan

Możesz sprawdzić Czy jest jakieś oprogramowanie do wyróżniania lub adnotacji dla formatu ODT: LibreOffice lub OpenOffice? na przykład. Krótka odpowiedź: nie, obecnie nie ma - ale tak, coś nadchodzi (mam nadzieję, że wkrótce).
Izzy

Odpowiedzi:


6

Istnieje AndrOpen Office

AndrOpen Office to pierwszy na świecie port OpenOffice na Androida.

Możesz przeglądać, edytować i eksportować dokumenty biurowe za pomocą pełnych funkcji OpenOffice.

AndrOpen Office składa się z 6 elementów:

  • Writer (edytor tekstu)
  • Calc (arkusz kalkulacyjny)
  • Impress (grafika prezentacyjna)
  • Rysuj (rysunek)
  • Matematyka (edytor równań)
  • Baza (baza danych)

* AndrOpen Office to rozwidlony projekt z projektu Apache OpenOffice.

AndrOpen Office nie jest powiązany z projektem Apache OpenOffice.


Nie głosowałem za odrzuceniem, ale uważam to rozwiązanie za bardzo niewygodne i nieprzyjazne dla użytkownika.
Eido95,

Jest to początkowo bardzo słaby UX, ponieważ jest to aplikacja komputerowa z interfejsem pulpitu na urządzeniu mobilnym. Ponieważ OO można w znacznym stopniu dostosowywać, możesz zrobić z niego coś, co nie różni się niczym od większości aplikacji mobilnych. Oto kilka rzeczy, które zrobiłem, aby poprawić wrażenia podczas korzystania z telefonu: wybieraj duże ikony i tylko te, których często używasz, przełącz na „sieć” zamiast wyświetlania strony.
M-Pixel

3

Ściśle mówiąc, tak naprawdę nie jest to edytor ODT, ale Dokumenty Google akceptują ODT i możesz edytować Dokumenty Google na Androidzie. Plik musiałby zostać przekonwertowany do wewnętrznego formatu Dokumentów Google, a następnie wyeksportowany z powrotem do ODT.


2

Obecnie na Androidzie nie ma jednego rozwiązania do edycji plików ODF. Ale miej się na baczności: zespół LibreOffice ciężko pracuje nad wersją Androida całego pakietu biurowego!

Wersja LibreOffice na Androida

Chociaż są to już „stare wiadomości”, o których słyszano od co najmniej pół roku, zrzuty ekranu wyglądają bardzo obiecująco - przynajmniej z myślą o tablecie.

Co nasuwa pytanie: kiedy Libre Office będzie dostępny dla smartfonów z systemem Android? Jeśli przeczytasz informacje na połączonej stronie (które, mam nadzieję, zostaną zaktualizowane o więcej szczegółów, gdy będą dostępne), wygląda to bardzo podobnie do standardowej odpowiedzi Debiana: jest gotowy, kiedy będzie gotowy.


0

Wydaje się, że Zoho Writer obsługuje przeglądanie i edycję plików ODT (testowane tylko z bardzo prostym dokumentem):

...

  • Obsługuje zapisywanie dokumentów w różnych formatach, takich jak doc, docx, rtf, odt, txt, html i PDF

Chociaż wydaje się to działać niezręcznie:

  • Nie można bezpośrednio otworzyć pliku z dysku, pierwszym krokiem jest zaimportowanie pliku.

  • Nie można bezpośrednio zapisać pliku, najpierw należy znaleźć ukryty przycisk „Eksportuj”.

  • Recenzenci Google Play mają wiele dziwnych błędów do zgłoszenia. Po kilku sekundach wypróbowania zauważyłem dziwne problemy z przerysowaniem.


-1

Warto sprawdzić czytnik OpenDocument . Będzie naprawdę dobrze, ale funkcja zapisu jeszcze nie działa. Nadal nad tym pracują, więc kiedy zostanie zaktualizowany, będzie znacznie lepszy niż AndrOpen, ponieważ interfejs nie jest zagracony, więc możesz łatwo pisać na nim! Będziesz mógł następnie zapisać w Dropbox, na Dysku Google, na swój e-mail lub gdziekolwiek ...

aktualizacja: nie jestem pewien, czy programiści kiedykolwiek to naprawią. Wydają się trochę dziwne.


1
Aplikacja do edycji, która nie zapisuje, nie jest naprawdę przydatna, prawda?
ale

Na swojej stronie powiedzieli, że zamierzają to zaktualizować. Gdyby to zrobili, byłby to najbardziej przydatny z całej grupy.
Jack V

-3

Szybka uwaga, domyślna aplikacja na telefon z Androidem, taka jak „QickOffice” powinna działać. spróbuj otworzyć dokument jako „otwórz jako”, a następnie wybierz szybkie biuro, jeśli jest dostępne na twoim urządzeniu.


2
Próbowałeś tego, ODT to nie tylko plik tekstowy i nie jest tylko .doc pakietu Office? Lista rynkowa QuickOffice Pro wspomina tylko, że może otwierać i edytować te pliki, z których żaden nie jest zgodny z Open Document : .doc, .docx, .xls, .xlsx, .ppt .pptx i .pdf
GAThrawn

Dobra uwaga, nie próbowałem tego osobiście.
user12295
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.