Jak zabezpieczyć / zaszyfrować dane karty SD przezroczyste dla aplikacji?


21

Czy istnieją jakieś standardowe opcje zabezpieczania zawartości karty SD, aby pliki zapisywane przez aplikacje piszące na kartę SD były szyfrowane? Jeśli tak, jaka jest najlepsza opcja?

Szukam czegoś do wszystkich aplikacji. Wolałbym to robić bez rootowania.


Samsung Galaxy S ma możliwość obsługi niestandardowych systemów plików. Hakowanie systemu plików wraz z szyfrowaniem powinno być możliwe, ale prawdopodobnie zajmuje dużo czasu i, o ile wiem, nie jest dostępne z półki bankomatowej.
Barfieldmv,

SecretVaultPro może zmierzać we właściwym kierunku. Montuje zaszyfrowany plik jako folder, z którego mogą korzystać aplikacje, w których dane są zapisywane w folderze wybranym przez użytkownika. Wolę zabezpieczyć całą kartę dla danych aplikacji, których użytkownik nie może wybrać, gdzie przechowywać na karcie SD.
BrianCooksey,

Jądro Linux używa podsystemu dm-crypt do transparentnego szyfrowania w locie; Wierzę, że app2sd używa dm-crypt, więc przynajmniej jądro Froyo powinno być dostarczane z dm-crypt. Możesz przyjrzeć się, jak skonfigurować Volda do montowania systemów plików dm-crypt.
Lie Ryan,

2
Ice Cream Sandwich ma opcję „Szyfruj telefon” w ustawieniach -> Bezpieczeństwo, ale nie jest jasne, czy obejmuje to kartę SD, czy tylko pamięć wewnętrzną telefonu.
rjmunro,

Odpowiedzi:3

Dla każdego, kto natknie się na ten temat. Wydaje się, że Motorola oferuje rozwiązanie do pełnego szyfrowania pamięci wewnętrznej i karty SD.

Link: https://motorola-enterprise.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/57094


Brzmi jak po plakacie. Nie jest jeszcze dostępny, ale powinien być na początku 2011 roku. Będzie dotyczył urządzeń z systemem Android firmy Motorola.
GAThrawn

Oto, co znalazłem na ten temat: android.stackexchange.com/questions/13174/…
galets

Strona mówi, że nie jest już dostępny.
Dan Dascalescu,

1

W lipcu 2014 r. Znalazłem następujące opcje szyfrowania karty SD:

  • Boxcryptor - nie open source; opracowany przez niemiecką firmę; obsługuje synchronizację z przechowywaniem w chmurze; niejasne, czy otrzymali żądanie backdoora
  • kryptonit - open source; obsługuje montowanie woluminów TrueCrypt; nie ma jeszcze żądania backdoora
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.