Edycja tekstu - jak zmienić pozycję kursora?


10

Trudno jest mi edytować błędy ortograficzne za pomocą samego ekranu dotykowego . Obecnie próbuję dotknąć ekranu dokładnie tam, gdzie powinien być kursor, ale nie jest to zbyt dokładne.
IPhone ma ładną funkcję „ lupy ”, która pozwala dokładnie przesuwać kursor. Czy istnieje podobny sposób na to w Androidzie?

Odpowiedzi:


4

Jeśli używasz swype , możesz przesuwać kursor, przesuwając z symbolu swype do klawisza SYM. Wyświetla się ekran, na którym można wykonywać proste ruchy kursorem i zaznaczanie tekstu. Możesz także łatwo poprawiać słowa, stukając je dwukrotnie; pojawi się pole wyboru słowa.


Nie jestem pewien, co masz na myśli, przesuwając z symbolu swype do klawisza SYM. Wiem, gdzie jest symbol swype, ale nie jestem pewien, gdzie jest klucz SYM. Nie mogę wymyślić, jak to zrobić, ale to naprawdę by pomogło!
Matt Casto,

@Matt - przycisk Swype znajduje się w lewym dolnym rogu klawiatury, a przycisk Sym znajduje się obok niego (po prawej). Dzięki za tę wskazówkę, Joe.
ninjaPixel

4

Używanie do tego trackballa lub pada kierunkowego jest dość dokładne.

Dzięki temu możesz łatwo wchodzić w górę, w dół, w lewo i w prawo.


Mam kamień milowy i zwykle używam ekranu dotykowego do pisania tekstu (aplikacja Swype robi to bardzo szybko), więc chciałbym móc edytować błędy bez konieczności przesuwania ekranu. Zastanawiam się, czy można to zrobić za pomocą ekranu dotykowego?
ninjaPixel

IMHO nie ma sposobu, aby to zrobić bez użycia pada kierunkowego lub trackballa.
keyboardboardsferfer

1

Metoda wprowadzania TouchPal ma (podobną do Swype) funkcję wykonywania ruchów kursora, kopiowania, wycinania i wklejania.

Musisz długo nacisnąć klawisz „Edytuj” (to ten po lewej stronie przycisku SPACJA, z ikoną ołówka), a dostaniesz ruchy kursora i klawisze edycji klawiszy.


0

Tak - jeśli dotkniesz tekstu na słowie i przytrzymasz go, zwykle zobaczysz małą kulkę ze szkła powiększającego tuż nad opuszkiem palca, która pozwoli ci przeciągnąć palcem i zmienić punkt kursora.

Mówię zwykle, ponieważ czasami naciśnięcie i przytrzymanie powoduje wyświetlenie menu „Edytuj tekst”, które daje opcje „Zaznacz wszystko”, „Kopiuj” itp.

Jeśli tak się stanie, wyjdź z menu i spróbuj ponownie.


Dostaję menu edycji tekstu za każdym razem, gdy próbuję edytować literówkę w SMS-ie za pomocą podanej przez ciebie techniki. Nie działa dla mnie.
Mark Byers
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.