Jak korzystać z zewnętrznego mikrofonu w moim Galaxy Nexusie?


31

Jak korzystać z zewnętrznego mikrofonu w moim Galaxy Nexus i jakiego rodzaju potrzebuję?

Wiem, czy powinien on używać wtyczki typu jack (3,5 mm), ale nie wszystkie złącza jack są takie same i nie wiem, czy dolna, środkowa czy górna część jest przeznaczona na mikrofon.

Chcę używać telefonu do wideokonferencji, ale wokół mnie będzie dużo hałasu, więc potrzebuję zewnętrznego mikrofonu bez hałasu w tle, który daje mikrofon w telefonie.

Nie sądzę, że Gnex poradzi sobie z mikrofonem USB przez port micro USB, popraw mnie, jeśli się mylę.


Niektórzy ludzie z programistów XDA również szukają rozwiązania tego problemu. I po kolejnym wyszukiwaniu w Google znalazłem tylko coś na temat iPhone'a, ale nie sądzę, że używają tego samego jacka ... Hmmm, byłbym bardzo szczęśliwy, gdyby ktoś próbował tego wcześniej :)
dev0

Wygląda na to, że nie jesteś sam: android.stackexchange.com/questions/19339/...
PT

Tak, on też mówi o zewnętrznym mikrofonie, ale nie sądzę, że micro USB na Gnex może to obsługiwać przez USB na tablecie, więc mówię o używaniu mojego jacka stick z mikrofonem, ale muszę wiedzieć który z obszarów na patyku, który należy do mikrofonu :) Ale dzięki, teraz przynajmniej wiem, że nie
jestem

Jest to, w przypadku Nexus One: dsynflo.blogspot.com.au/2011/01/… - nie jestem pewien, czy to to samo okablowanie jak w Galaxy Nexus, a to mówi, że Galaxy S ma zamianę masy i mikrofonu: kvconnection.com /Articles.asp?ID=165 . Tak czy inaczej, mikrofon będzie działał, jeśli zostanie podłączony do rękawa i ostatniego pierścienia.
naught101

Odpowiedzi:


10

Dzisiaj poczyniłem pewne postępy w tym pytaniu. Na iPhonie możesz kupić mikrofon iRig, który może wykonać tę pracę (i powinien również działać na Androidzie). Ale ponieważ chcę użyć innego mikrofonu zewnętrznego, postanowiłem sam zrobić adapter z kilku różnych adapterów (co robi to samo co iRig Mic, ale z gniazdem żeńskim 3,5 mm, więc mogę używać z nim mojego mikrofonu bezprzewodowego)

Zamówiłem części ze sklepu internetowego w Danii, ale możesz je dostać przez Internet, musisz tylko wiedzieć, czego potrzebujesz :)

Pierwszą rzeczą, której potrzebujesz, jest 3,5 mm męski 4-biegunowy jack (TRRS) do adaptera RCA. Jak ten jack do RCA Następnie potrzebujesz RCA do żeńskiego gniazda lub adaptera XLR (albo jeśli twój mikrofon ma wyjście jack lub XLR) Jak ten Gniazdo żeńskie do żeńskiego RCA I to wszystko.

Następnie możesz podłączyć wszystko razem i użyć wybranego mikrofonu na telefonie z Androidem.

(BTW niektóre aplikacje Zdjęcie kamera nie może korzystać z zewnętrznych mikrofonów, a potem po prostu korzystać z tej aplikacji Kamera: https://market.android.com/details?id=rubberbigpepper.lgCamera&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsInJ1YmJlcmJpZ3BlcHBlci5sZ0NhbWVyYSJd )

Korzystam z tej aplikacji ^^ z tym zestawem mikrofonów bezprzewodowych Moje mikrofony

I dopiero jutro czekam na ostatni adapter w mailu ...

Więc od jutra mogę nagrywać za pomocą mojego galaktycznego nexusa i nagrywać dźwięk za pomocą mikrofonu bezprzewodowego na odległości do 30 metrów: D

A jeśli będę musiał chodzić z telefonem i mikrofonem, po prostu podłączę mikrofon przewodowy do gniazdka żeńskiego i poruszam się z telefonem i mikrofonem w ręku :)

Mam nadzieję, że ktoś w przyszłości będzie mógł skorzystać z tych informacji, które bardzo trudno było znaleźć w Internecie :) Kiedy będę miał trochę czasu dzisiaj lub jutro, prześlę kilka zdjęć, aby zilustrować moją konfigurację :)


Czy wiesz, jakie jest okablowanie tych złączy? bo wtedy możesz także zamieścić, które bieguny gniazda odpowiadają
danemu

4

Będziesz potrzebował złącza TS tylko dla mikrofonu lub TRRS dla zestawu słuchawkowego z mikrofonem, zobacz ten artykuł w Wikipedii .

Na przykład ten adapter TRS na TRRS ma współpracować z Galaxy Nexus i zawiera mikrofon. Nie jestem pewien, czy będziesz musiał podłączyć słuchawki, aby działało, ale z pewnością możesz je podłączyć i nie używać.

Nie wspominałeś o Bluetooth; możesz również potencjalnie użyć zestawu słuchawkowego lub mikrofonu Bluetooth.

Oczywiście może się zdarzyć, że aplikacja aparatu nie nagrywa dźwięku z zewnętrznego mikrofonu, w takim przypadku może być konieczne uruchomienie osobnej aplikacji do nagrywania dźwięku lub po prostu użycie innej aplikacji do nagrywania wideo. Ta aplikacja wygląda, jakby mogła nagrywać dźwięk z zestawu słuchawkowego; Jestem pewien, że są inni.


Cześć Matthew .. Może nie byłem wystarczająco precyzyjny. To jest taki mikrofon jak ten: podconsult.dk/wp-content/uploads/audio_technica-2-1024x1024.jpg Lubię używać, a potem potrzebuję z niego złącza (3,5 mm jack 2-biegunowy) do bieguna Galaxy Nexus 4 złącze jack. Znalazłem jeden dla iPhone 4 podconsult.dk/wp-content/uploads/KM-IPHONE-MIC-2.jpg, ale nie jestem pewien, czy iPhone 4 jest zbudowany w taki sam sposób jak Galaxy Nexus (oba mają połączenie 4 obszary na gnieździe 3,5 mm, ale nie jestem pewien, czy zostały wykonane, więc mikrofon znajduje się w dolnej części obu) ...
dev0

Mimo że nie tego szukałem, jako jedyny odpowiedziałeś mi i podrzuciłeś mi pomysły na wyszukiwanie. Prawdopodobnie sam nie znalazłem rozwiązania bez pomysłów, które od ciebie dostałem. Dostajesz nagrodę :)
dev0

@ dev0 Ah, nie zdawałem sobie sprawy, że masz już na myśli konkretny mikrofon. Cieszę się, że mogłem nieco pomóc :)
Matthew Read

Tak, właściwie nie byłem wystarczająco precyzyjny w moim pytaniu, ale zdecydowanie mi pomogłeś .. Nie wymyśliłbym mojego pomysłu bez twojej odpowiedzi. Więc jeszcze raz dziękuję :) Miłego dnia :)
dev0

2

Nie jestem w stanie odpowiedzieć w pełni na twoje pytanie, ale część „ i nie wiem, czy dolna, środkowa czy górna część jest przeznaczona na mikrofon ”, możesz to dość łatwo zweryfikować.

To, co musisz mieć, to zestaw słuchawkowy dostarczony z urządzeniem lub taki, który działa (zarówno mikrofon, jak i głośnik słuchawki powinny działać), ogniwo baterii 1,5 V i para małych przewodów.

Wystarczy założyć słuchawki i trzymać baterię w dłoni za pomocą jednego przewodu łączącego ujemny biegun baterii z najniższym gniazdem telefonu (masa). Podłącz kolejny przewód do dodatniego zacisku akumulatora i dotknij drugiego końca przewodu na dowolnym innym zacisku złącza słuchawkowego. Słyszysz trzask lub syk na uchu. Jeśli nic nie słyszysz, może to być mikrofon lub obwód nie został ukończony. W ten sposób można zidentyfikować części złącza słuchawkowego (prawy, mikrofon, lewy, uziemienie, ogólnie w tej kolejności, ale różni się w zależności od urządzenia). Jeśli jesteś gotów uwierzyć w to, co widzisz, poniższy obraz wyjaśni.


Jesteś tego pewien? Każde inne odniesienie, które znalazłem, pozostawia lewy na czubku, zaraz na pierwszym pierścieniu, a wejście mikrofonu na drugim pierścieniu lub na rękawie (zwykle na rękawie). Pozostała tuleja lub pierścień są szlifowane.
Edward Falk

Nie, nie jestem. Dlatego zacznę od pytania widza od przetestowania jego połączenia pinów, a kończę na zdaniu jak w odpowiedzi.
Narayanan,

1

Pierwotnie napisałem ten artykuł na temat mikrofonów iPhone'a i wejść audio, ale ma on prawie równie dobre zastosowanie do każdego urządzenia z Androidem, które ma gniazdo słuchawkowe (TRRS, jak wspomniano w innych odpowiedziach).

Dwie podstawowe rzeczy, które musisz zrobić, to:

  1. Upewnij się, że połączenie fizyczne działa - dlatego też potrzebujesz adaptera TRRS na TRS, takiego jak te wykonane przez KVConnection.
  2. Upewnij się, że sygnał wejściowy ma prawidłową impedancję. W przypadku iPhone'a jest to około 600Ω. Nie jestem pewien, z czego korzysta każdy model telefonu z Androidem, ale dzięki temu poziom mikrofonu lub urządzenia audio jest odpowiednio dopasowany do wejścia w telefonie. Niektóre telefony całkowicie odcinają dźwięk, jeśli impedancja jest daleka, jako zabezpieczenie przed wysadzeniem obwodu audio.

Po nawiązaniu fizycznego połączenia i uzyskaniu właściwej impedancji potrzebujesz po prostu dobrej aplikacji do nagrywania dźwięku, która będzie korzystać z wejścia audio zestawu słuchawkowego. Zobacz kilka pomysłów.


Some phones will cut off the audio completely if the impedance is way off, as a safeguard against blowing out the audio circuit - to mi pomogło !! dzięki!
T.Todua

0

Dostępne są profesjonalne adaptery Bluetooth-XLR ( wyszukiwarka Google ), które działają tak samo jak każdy zestaw słuchawkowy Bluetooth z profilem HFP lub A2DP. Jakość (szczególnie tryb HFP może być obniżony), a opóźnienia mogą się różnić od rozwiązań przewodowych.

JKAudio ma taki produkt: Daptor 3


0

Używam adaptera wejściowego Irig Pre XLR i wyjścia słuchawkowego z zasilaniem Phantom w moim HTC Wildfire. Działa dobrze w trybie samolotowym. Korzystam z aplikacji Tapemachine PRO.


0

Byłem googling dla tego samego produktu, który działa na moim tablecie Galaxy Tab 2. Znalazłem też mikrofon iRig, ale było to dla mnie przesadą, ponieważ mam już mikrofon.

Więc szukałem tego „adaptera 4-biegunowego zestawu słuchawkowego z mikrofonem 3,5 mm” w serwisie eBay i znalazłem ten produkt . Kosztuje tylko 4 USD i pozwoli ci korzystać ze standardowego mikrofonu.Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.