Czy można zrestartować urządzenie?


10

Czy po zrootowaniu urządzenia można zrestartować komputer?

Chcę również zachować swoje dane, więc czy mogę zrestartować komputer bez czyszczenia / ponownego obrazowania? Jeśli tak, to jak trudne?

Odpowiedzi:


9

To naprawdę zależy. Z jakiego telefonu korzystasz i jak go zrootowałeś?

Na przykład: niektóre telefony mają łatwą metodę rootowania telefonu jednym kliknięciem. Często mają odwrotną, łatwą do cofnięcia metodę „jednego kliknięcia”. Przykładem tego jest EasyRoot dla Droida .

Co do robienia tego przez przywrócenie ustawień fabrycznych, to niekoniecznie wystarczy. Resety fabryczne zwykle (zawsze?) Usuwają tylko partycje użytkownika, na przykład /databez dotykania partycji systemowej, gdzie suprawdopodobnie pozostaną inne dowody rootowania. Ponowne flashowanie pamięci ROM powinno wystarczyć, chociaż niektóre urządzenia mają liczniki pamięci flash, które można również sprawdzić, jeśli wyślesz telefon w celach gwarancyjnych.


Osobiście używam i EVO i zastanawiam się nad rootowaniem, ale moim celem było poprawienie ogólnego zrozumienia. Dzięki!
BrianCooksey

5
Zwykle zrootowałbyś telefon i zrobiłeś natychmiastową kopię zapasową nandroid. W ten sposób zawsze możesz wrócić do stanu, w którym Twój telefon został „zrootowany”. Następnie możesz (zwykle) zrestartować komputer i zwrócić telefon z powodów gwarancyjnych lub z innego powodu, dla którego potrzebujesz go zrestartować.
Bryan Denny
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.