Chcę zdalnie sterować urządzeniem z systemem Android z komputera bez rootowania go. czy to możliwe?


35

Szukam czegoś do zdalnego sterowania moim Droidem bez konieczności rootowania. Aby być jasnym, szukam pełnej kontroli nad komputerem (widok na monitorze, użyj myszy i klawiatury do wprowadzania danych).

Odpowiedzi:


4

Jak odpowiedział na inne powiązane pytanie, Team viewer niedawno udostępnił aplikację na telefony Samsung. Po zainstalowaniu tej aplikacji można uzyskać zdalny dostęp do telefonu z komputera. Oto zrzut ekranu z jego strony: wprowadź opis zdjęcia tutaj


To wygląda bardzo obiecująco. Niestety nie jest dostępny na Samsung Galaxy Nexus !?, Który mam w tej chwili.
Matt

„Automatyczne uruchamianie sesji zdalnego sterowania nie jest obsługiwane na tym urządzeniu. Otwórz ten link na obsługiwanym urządzeniu”. na SGS5 / Android 6
Piskvor,

2

Matt, czy próbowałeś TeamViewer? http://www.teamviewer.com/download/mobile.aspx

Niedawno wydali wersję BETA na urządzenia mobilne. Używałem TeamViewer w świecie PC kilka razy i jest to bardzo dobra aplikacja VNC, nigdy nie miałem z nią żadnych problemów, nie wspominając o tym, że jest bezpłatna do użytku osobistego.

Nie jestem pewien, czy to również działa na PC-> Android. Ponadto nie możesz go znaleźć w Android Market (z powodów, których nie rozumiem) i musisz pobrać APK z ich witryny i zezwolić na instalacje z nieznanych źródeł.


Jeszcze tego nie próbowałem, ale wygląda interesująco. Z tego, co mogę powiedzieć, nie zrobi tego, co chcę zrobić w tym pytaniu, ale zdecydowanie wydaje się być dobrą aplikacją VNC, dzięki.
Matt

Właśnie wypróbowałem wersję demonstracyjną aplikacji Team Viewer. Działa świetnie, ale chcą pełnej wersji w wysokości 1400 USD. Byłoby miło, gdyby My Mobilier wyszedł z niezrootowaną wersją swojego oprogramowania. Uwielbiałem tę aplikację.

Gah! To nie jest aplikacja VNC, ponieważ VNC jest specyficznym protokołem i nie używa tego TeamViewer.
Noah

2

Właśnie wypuściliśmy VMLite VNC Server dla Androida w sklepie Google Play. To pierwszy serwer VNC, który działa na nierootowanych urządzeniach z Androidem.


4
Czy uruchamiasz exploita roota za każdym razem, gdy uruchamiasz swoją usługę VNC na urządzeniach niezrootowanych? „... Jednak w przypadku urządzeń niezrootowanych za każdym razem po ponownym uruchomieniu należy podłączyć urządzenie do komputera PC lub Mac z systemem Windows za pomocą kabla USB, a następnie uruchomić bezpłatny program komputerowy VMLite Android App Controller, aby rozpocząć serwer na twoim urządzeniu. .... ”
Flow

nie ma tymczasowego rootowania, pliki systemowe nie są zmieniane. Głównie za każdym razem, aby uruchomić serwer z odpowiednimi uprawnieniami.
huisinro

7
Jeśli nie ma rootowania, aby uruchomić usługę lub zmienić uprawnienia na zaangażowanych węzłach urządzenia, co dokładnie robi „VMLite Android App Controller”?
Flow

2
Brak odpowiedzi na to, o co pyta @Flow, budzi podejrzenia w stosunku do tej aplikacji. Osobiście nigdy go nie instalowałbym.
Francisco Alvarado,

Możliwe, że po prostu korzysta z dodatkowych uprawnień przyznanych powłoce ADB.
Mateusz

0

Teamviewer tworzy aplikację na Androida o nazwie „TeamViewer Host”. Pozwala połączyć się z telefonem z komputera.


-3

Droid VNC Wydaje się, że wykonuje zadanie dla zrootowanych telefonów. Pozwala to sterować telefonem za pomocą komputera, laptopa lub innego urządzenia za pomocą Ultra VNC lub WinVNC.


5
... ale to pytanie dotyczy w szczególności nierootowanych telefonów, więc w jaki sposób jest to pomocne?
eldarerathis
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.