Czy przywracanie niestandardowe będzie działać z zaszyfrowanym urządzeniem?


26

Chciałem wiedzieć, czy użycie wbudowanego szyfrowania Androida (wprowadzonego w 3.0) wpłynęłoby na moją zdolność do korzystania z niestandardowego odzyskiwania (w moim przypadku Clockwork Mod).

Mówiąc dokładniej, czy nadal będę mógł wykonywać kopie zapasowe / przywracanie Nandroid oraz flashować nowe pliki i aktualizacje?

Odpowiedzi:


4

Odpowiedź ce4 nie działała dla mnie na moim Galaxy Nexus GSM (Maguro) przy użyciu CWM 6.0.1.1. Wciąż pojawiały się błędy z CWM mówiące mi, że nie można zamontować / sdcard nawet po zamontowaniu tam tmpfs i użyciu adb do wypchnięcia update.zip tam.

Po przeczytaniu wątku na XDA dowiedziałem się, że w przeciwieństwie do CWM, TWRP jest w stanie zamontować zaszyfrowaną partycję sdcard. Pobrałem więc TWRP dla GNexa i sflashowałem go za pomocą fastboot. Gdy uruchomiłem się w celu odzyskania, poprosił mnie o hasło do zaszyfrowanej partycji sdcard i mogłem normalnie sflashować aktualizację.

Linki: Wątek
TWRP
XDA


1
Dokonaj syntezy kroków w wątku, który Ci pomógł, a nie tylko podaj link.
DeLiK,

Jeśli link umrze, ta odpowiedź będzie mniej niż pomocna.
roxan

Daj mi znać, jeśli powyższa odpowiedź jest bardziej pomocna.
Emeka

Powód: Musisz dostosować kilka drobnych rzeczy do GNexusa, ponieważ ma on inną lokalizację (/ data / media) dla (z wprowadzonym JB) wirtualnej sdcard. Rozwiązanie: utwórz punkt montowania tmpfs w / data i 'mkdir / data / media'. Uwzględnię to również w mojej odpowiedzi. Zobacz także aktualizację w mojej odpowiedzi (na stronie adb sideload).
ce4

13

Tak, niestandardowe odzyskiwanie działa z zaszyfrowanym urządzeniem o strukturze plastra miodu. Wbudowane szyfrowanie w ogóle nie dotyka pamięci ROM i oprogramowania układowego. Po prostu szyfruje konta, ustawienia, pobrane aplikacje i ich dane itp., Które mogą znajdować się w pamięci telefonu, wewnętrznej karcie SD lub zewnętrznej karcie SD. Dlatego szyfrowanie nie jest już dostępne po przywróceniu ustawień fabrycznych, ponieważ nie są dostępne zaszyfrowane dane.
Szyfrowanie plastra miodu
Pliki niestandardowego środowiska odzyskiwania są przechowywane w pamięci ROM jako oprogramowanie układowe. Właśnie dlatego przetrwały reset fabryczny. Ponieważ flashowanie plików / aktualizacji ma związek z pamięcią ROM, będziesz mógł to zrobić. Jeśli chodzi o tworzenie kopii zapasowych Nandroid, możesz to zrobić, ale część zaszyfrowanych danych zostanie utworzona w takiej formie, której nie można przywrócić za pomocą Titanium Backup. Tak, możesz przywrócić Nandroid bezbłędnie.


1
Właśnie zaszyfrowałem swoje urządzenie. Niestety nie wygląda na to, że będę mógł używać Clockwork Mod z moim urządzeniem zaszyfrowanym. Podczas korzystania z Clockwork Mod nie można znaleźć partycji karty SD. Zakładam, że dzieje się tak, ponieważ moje urządzenie (Galaxy Nexus) nie obsługuje pamięci zewnętrznej MircoSD. Tak więc partycja / sdcard jest szyfrowana za pomocą wszystkiego innego.
Dracs

2
Nadal nie masz pecha, jeśli Twoje urządzenie nie obsługuje zewnętrznej karty SD. Odszyfruj urządzenie i wykonaj partycję wewnętrznego SD. Zamontuj jedną partycję na / sdcard, aby mogła być używana przez system, i pozostaw drugą (Mod Clockwork może również montować). Następnie ponownie zaszyfruj urządzenie (nie będzie dotykać innej partycji). To sprawi, że użyteczna przestrzeń na wewnętrznej karcie SD będzie działać z Clockwork Mod.
Android Quesito,

12

Na moim zaszyfrowanym Nexus SI użyj tymczasowego montowania tmpfs na / sdcard w CWM. Ma wystarczającą ilość pamięci RAM, aby pomieścić nową ROM w pamięci podczas aktualizacji:

Pobierz swoją ROM do /tmp/update.zip i uruchom do odzyskiwania. Następnie zaloguj się za pomocą „powłoki adb”:

## on the host machine do:
me@workstation:/tmp$ adb shell
## now on the device in 'adb shell' mode... 
~ # mount -t tmpfs none /sdcard/ 
## the following command is not needed, it only shows the newly created mount point
~ # df -h
Filesystem        Size   Used Available Use% Mounted on 
[...] 
none          172.4M     0  172.4M  0% /sdcard 
~ # exit 
## now back on the host machine again
me@workstation:/tmp$ adb push update.zip /sdcard/ 
5567 KB/s (131676307 bytes in 23.097s) 

Następnie wykonaj zwykłe kroki aktualizacji „zainstaluj zip z sdcard”.

EDYCJA: Począwszy od ICS / Jelly Bean istnieje nowa adb sideload <filename-of-update.zip>metoda

Działa z CWM od wersji 6.0.1.5 i nowszej. Potrzebujesz platformy Android SDK-narzędzia v16 lub nowszej. Jeśli jesteś w CWM, możesz zobaczyć nowy wpis zip instalujący z bocznego ładowania, jeśli jest obsługiwany.

Stara metoda nadal działa:
Jeśli sideload nie działa, nadal możesz użyć metody tmpfs. CWM oczekuje teraz / data / media jako lokalizacji pliku update.zip, punktem montowania musi jednak być / data, więc musisz to zrobić teraz:

me@workstation$ adb shell
~ # mount -t tmpfs none /data
~ # mkdir /data/media
## Go on with 'adb push update.zip /data/media' and then like above

Powód:
Począwszy od ICS + proponowany układ partycji zmienił się. Nie powinno być już żadnej partycji sdcard sformatowanej w systemie plików FAT, ale pamięć zewnętrzna znajduje się teraz w / data / (/ data / media). Aby zachować zgodność, mocowanie FUSE emuluje stare właściwości FAT (prawa dostępu i tym podobne). Możesz to zobaczyć, gdy na / storage / sdcard0 jest zamontowane bezpiecznik, wygląda to podobnie do tego:

shell @ android: / $ mount | bezpiecznik grep
[...]
/ dev / fuse / storage / sdcard0 fuse rw, nosuid, nodev, relatime, user_id = 1023, group_id = 1023, ... 0 0
[...]


W trakcie egzaminów, więc nie mogę jeszcze tego spróbować. Ale mogę zobaczyć, czy mogę użyć adaptera USB OTG do zamontowania dysku flash. Nie mam pojęcia, czy to zadziała, ale może spróbować później.
Dracs

@ Richard: / system nie jest zaszyfrowany. Działa to również na GN. Czy możesz usunąć swój komentarz?
ce4

Właściwie nie mam pojęcia, dlaczego to napisałem. Zwłaszcza, że ​​jednocześnie głosowałem za tym.
RR

To nie działa dla mnie. dfnie rozumie -h. Mimo to kontynuuję i kiedy skończę / sdcard / zawiera update.zip. Jednak po ponownym uruchomieniu telefonu w trybie odzyskiwania nie można zamontować karty SD - prawdopodobnie z powodu tymczasowego systemu plików.
Gausie,

@Gausie: Zrobiłeś to w niewłaściwej kolejności. Najpierw uruchom w celu odzyskania, a dopiero potem wykonaj powyższe kroki („mount ...” i „adb push ...”).
ce4
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.