Czy na Androidzie mogę pisać skrypty (podobne do plików Win .bat), aby łączyć kilka poleceń wiersza poleceń?


9

W systemie Windows mogę uruchomić dwa polecenia przy użyciu pliku .bat. Jak mogę to samo osiągnąć na Androidzie?

Na przykład:

  1. zaktualizuj moje podcasty, dzwoniąc do pcastclient / updateALL

  2. wymuś synchronizację moich zdjęć sugarsync / forceupdate

Odpowiedzi:


11

Powłoka Androida będzie obsługiwać ograniczoną liczbę skryptów powłoki w stylu Uniksa . W szczególności powinien mieć powłokę /system/bin/sh, z której można korzystać, jednak:

  1. Powłoka dostarczana z Androidem ma poważnie ograniczony zestaw poleceń. Jeśli chcesz zrobić coś nawet zdalnie skomplikowanego, potrzebujesz instalacji busybox (lub innej powłoki).
  2. Zasadniczo aplikacje na Androida oferują dowolny interfejs wiersza poleceń lub pliki binarne. Bardzo wątpię, że na przykład Sugarsync umożliwia synchronizację z wiersza poleceń.

Jeśli potrzebujesz trochę GUI, możesz spojrzeć na coś takiego jak GScript .


6

Istnieje kilka aplikacji na Androida, które są w stanie kontrolować inne aplikacje na Androida i mogą łączyć kilka poleceń za pomocą GUI w podobny sposób jak skrypt, obie mają wtyczki, które rozszerzają obsługę wielu popularnych aplikacji i funkcji na Androida.

Tasker i Locale są prawdopodobnie najbardziej znanymi z nich (patrz tutaj dla porównania ), ale są też inne podobne (bezpłatne) aplikacje , na które można spojrzeć.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.