Jak mogę zmusić Google Voice do przekazywania SMS-ów tylko wtedy, gdy nie używam Google Voice?


9

Aplikacja Google Voice ma opcję „Odbieraj wiadomości tekstowe” z dwiema opcjami:

  • Również za pośrednictwem aplikacji do przesyłania wiadomości
  • Tylko za pośrednictwem aplikacji Google Voice

Jeśli wybiorę pierwszą opcję, nadal będę otrzymywać wiadomości tekstowe, nawet jeśli nie będę korzystać z Wi-Fi. Będzie również wysłać je jako zwykłe wiadomości tekstowe, czy ja jestem na Wi-Fi, marnowanie pieniędzy.

Jeśli wybiorę drugą opcję, nie otrzymam wiadomości, jeśli nie będę korzystać z Wi-Fi.

Czy istnieje sposób na przekierowanie wiadomości na zwykły tekst tylko wtedy, gdy nie otrzyma ich aplikacja Google Voice?

Odpowiedzi:


10

Myślę, że możesz nie rozumieć, jak GV obsługuje wiadomości.

Odbieranie wiadomości:

Gdy ktoś wyśle ​​SMS-a na Twój numer GV, zostanie odebrany przez Google i umieszczony w Twojej skrzynce odbiorczej GV - wspomniane ustawienie nie zmienia tej funkcji, więc niezależnie od tego, czy chcesz skonfigurować aplikację, wiadomości SMS GV będą nadal dostępne w aplikacji GV (i oczywiście w skrzynce odbiorczej GV w chmurze).

Jeśli nie masz połączenia danych, otrzymasz wiadomości SMS GV dostarczone na Twój telefon, gdy tylko połączenie danych / Wi-Fi zostanie zsynchronizowane. Nawet jeśli ustawić aplikację GV do Receive text messages > Also via the messaging appciebie będzie nadal otrzymywać wiadomości tylko wtedy, gdy skrzynka odbiorcza GV jest zsynchronizowany - będziesz po prostu również uzyskać wiadomości powielane w domyślnej aplikacji SMS.

Mylące może być również skonfigurowanie skrzynki odbiorczej GV do wysyłania kopii SMS wiadomości otrzymanych z numeru GV na numer telefonu komórkowego za pomocą systemu SMS operatora. Nie jest to konieczne, jeśli masz aplikację GV na telefonie z Androidem i chcesz używać danych / Wi-Fi do odbierania wiadomości. Radzę wyłączyć to ustawienie w interfejsie internetowym skrzynki odbiorczej GV: Settings > Phones > [Mobile Phone]następnie odznacz Receive text messages on this phone. Nadal będziesz otrzymywać SMS-y wysyłane na Twój numer GV w telefonie, tylko za pośrednictwem aplikacji GV za pomocą danych / Wi-Fi, a nie domyślnej aplikacji SMS za pomocą SMS operatora.

Wysyłanie wiadomości:

Po pierwsze, łatwiejsze rzeczy:

  • Aby wysłać wiadomość tekstową z numeru GV za pomocą danych / Wi-Fi , użyj aplikacji GV na telefonie do tworzenia i wysyłania wiadomości.
  • Aby wysłać wiadomość tekstową z numeru telefonu komórkowego za pomocą wiadomości SMS operatora , należy użyć domyślnej aplikacji SMS w telefonie.

Teraz trudniejsze rzeczy:

Jeśli Receive text messages > Also via the messaging appustawiłeś aplikację GV, zobaczysz te same wiadomości tekstowe zarówno w aplikacji GV, jak i domyślnej aplikacji SMS. Pamiętaj, że jest to nieco inny warunek niż Receive text messages on this phoneustawienie telefonu komórkowego w skrzynce odbiorczej GV, nawet jeśli wynik końcowy wygląda tak samo. Biorąc pod uwagę ten warunek:

  • Jeśli odpowiesz za pomocą aplikacji GV, odpowiesz ze swojego numeru GV przez dane / wifi .
  • Jeżeli odpowiadasz za pomocą domyślnej aplikacji SMS będzie odpowiadać z numeru GV nad SMS Twojego operatora (to tak jakby GV wysłał swój telefon kopię SMS i odpowiedział na nim na non-smart phone).

Podejrzewam, że niektóre kombinacje powyższych ustawień i scenariuszy użytkowania powodują problem, a po prostu zmiana niektórych ustawień lub nawyków (lub obu) spowoduje zachowanie, którego szukasz.

EDYCJA: Aby pomóc w zamieszaniu, narysowałem szybki schemat blokowy:

Schemat blokowy SMS Google Voice


Ach Co chcę jest dla GV wysłać tekst do aplikacji telefonu na internecie, ale jeśli aplikacja telefon nie otrzyma go (bez połączenia danych), wtedy należy go przekazać SMS nad przewoźnikiem komórek.
endolith

1
AFAICT tego rodzaju ustawienie przełączania awaryjnego nie jest dostępne; wydaje się, że przekazywanie na SMS jest włączone lub wyłączone.
Mr. Buster

3

Tylko uwaga - ostatnio zauważyłem, że ustawienie aplikacji GV Receive text messages → Via the message appnie kopiuje już wiadomości lokalnie w telefonie, jak opisano w oryginalnej odpowiedzi. Zamiast tego po prostu przełącza ustawienie skrzynki odbiorczej GV Receive text messages on this phone. Zweryfikowałem to przez:

  1. włączenie tej funkcji przez Internet (GV Inbox)
  2. zauważając, że został włączony w ustawieniach aplikacji GV
  3. wybierając „Za pomocą aplikacji Google Voice” w ustawieniach aplikacji GV
  4. odświeżenie strony skrzynki odbiorczej GV i zauważenie, że funkcja przesyłania dalej nie jest zaznaczona.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.