Chrome 65 nie zezwala na zrzuty ekranu w trybie incognito


16

Wygląda na to, że w Chrome na Androida w wersji 65 wprowadzono „funkcję”, która nie pozwala na zrobienie zrzutu ekranu w trybie incognito.

Podczas próby wykonania zrzutu ekranu system Android wyświetli ostrzeżenie: „Zrzuty ekranu nie są dozwolone przez aplikację lub organizację”.

   /**
   * Sets the attributes flags to secure if there is an incognito tab visible.
   */
  @VisibleForTesting
  void updateIncognitoState() {
    WindowManager.LayoutParams attributes = mWindow.getAttributes();
    boolean currentSecureState = (attributes.flags & WindowManager.LayoutParams.FLAG_SECURE)
        == WindowManager.LayoutParams.FLAG_SECURE;
    boolean expectedSecureState = isShowingIncognito();
    if (currentSecureState == expectedSecureState) return;

    if (expectedSecureState) {
      mWindow.addFlags(WindowManager.LayoutParams.FLAG_SECURE);
    } else {
      mWindow.clearFlags(WindowManager.LayoutParams.FLAG_SECURE);
    }
  }

Źródło: chrome / android / java / src / org / chromium / chrome / browser / incognito / IncognitoTabSnapshotController.java

To narzuca zasady, których można oczekiwać w środowisku korporacyjnym na telefonie osobistym.

Interfejs systemu operacyjnego powinien jasno określać, kiedy i jak inne aplikacje rejestrują ekran. Jako twórca aplikacji nie powinienem przejmować się unikaniem zrzutów ekranu. Złamanie tej funkcji łamie najniższy wspólny mianownik udostępniania danych: wykonywanie zrzutu ekranu. Jednym z powodów zrobienia zrzutu ekranu jest to, że aplikacja nie ma odpowiedniej funkcji eksportu danych.

Źródło: Dyskusja HN

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Czy jest jakiś sposób, aby wyłączyć lub zapobiec temu zachowaniu?


1
To najdziwniejsza rzecz na świecie! Jeśli chcą wyłączyć zrzuty ekranu, dlaczego tylko w trybie incagnito !? Mam nadzieję, że nie robią tego w zwykłym trybie ... Dam ci znać, jeśli znajdę obejście.
aBochur

Może to wynikać z zasad administratora urządzenia (jeśli korzystasz z urządzenia firmowego lub zezwoliłeś swojej firmie jako administrator urządzenia). Czy to się zaczęło od aktualizacji przeglądarki?
Rider


3
Jestem zdziwiony, że zakładali oni, że przejmą kontrolę nad moim urządzeniem i wyłączą podstawową, gotową do użycia funkcję Androida. Jest to podobne do odłączania Wi-Fi dla mojego bezpieczeństwa. Czy naprawdę nie ma takiej możliwości? Jestem na urządzeniu, którego nie można zrootować, aby zainstalować niestandardowe moduły jądra.
iyrin

To zachowanie jest tak absurdalne, że zmieniłem przeglądarkę na Firefox.
Pedro A,

Odpowiedzi:


6

Wydaje się, że jest to efekt uboczny ukrywający karty incognito na liście najnowszych aplikacji , która ma służyć jako funkcja prywatności.

Dodali również --enable-incognito-snapshots-in-android-recentsprzełącznik, aby zmienić to zachowanie, ale niestety nie jest to łatwe do przekazania na Androidzie i nie ma wpisu chrome://flags. Nie znalazłem nikogo, kto prosiłby o sposób (łatwo) opcjonalny; Sugeruję złożenie raportu o błędzie dotyczącym efektu ubocznego blokowania zrzutu ekranu; ten przełącznik powinien być przynajmniej odsłonięty jako flaga.


To nie jest efekt uboczny, wdrożenie nastąpiło na Wyspach Kanaryjskich kilka miesięcy temu i wylądowało na stabilnym 65. O ile wiem, nie ma wysiłku, aby naprawić to zachowanie.
Matija Grcic

1
@MatijaGrcic Nie sądzę, że istnieje sposób, aby zablokować wyświetlanie go na liście najnowszych aplikacji bez blokowania zrzutów ekranu; to ograniczenie Androida (jedna flaga kontroluje oba), więc Chrome nie może tego naprawić. Chcieli tego pierwszego; później przychodzi z tym, stąd efekt uboczny. Masz jednak rację, że 65 zostało wydane; Naprawię to. Nie mogłem znaleźć żadnego błędu dotyczącego niemożności jego wyłączenia; czy masz wskaźnik do jednego? Czy nikt nie zapytał?
derobert

3
Złożyłem prośbę o dodanie flagi do chrome: // flags. Oznacz go gwiazdką, aby naprawić go szybciej.
Thomas Orlita,

@ThomasOrlita Status żądania ma teraz WontFix (zamknięty) . Jak miło z ich strony!
Jet Blue
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.