Jak przesyłać strumieniowo dźwięk z komputera na urządzenie z systemem Android przez Bluetooth


34

Mam zrootowane urządzenie z Androidem z systemem Android 2.3 Gingerbread i komputer (z kluczem Bluetooth) z systemem Windows 7.

Mój telefon ma Bluetooth z obsługą A2DP. Chcę odtwarzać dźwięk (nie tylko muzykę) z mojego komputera na urządzeniu z Androidem przez Bluetooth. tzn. chcę, aby moje urządzenie z Androidem działało jako urządzenie wyjściowe audio (takie jak zestaw słuchawkowy) na moim komputerze.

Jak to zrobić?


Czy dobrze zrozumiałem, czy chcesz, aby muzyka z komputera była odtwarzana na Androidzie?
Secko

@Secko: Racja. Jego audio, nie tylko muzyka
VVK

Odpowiedzi:


13

Dev0 i hello są poprawne - nie, nie można połączyć się za pomocą urządzenia z Androidem jako zlewu A2DP, biorąc pod uwagę standardowy stos Bluetooth z Androidem. Użytkownik przepełnienia stosu Dennis Mathews wyjaśnia, dlaczego :

Możesz nie być w stanie [utworzyć połączenia A2DP] ręcznie między 2 telefonami, również dlatego, że aby przesyłać strumieniowo jedno urządzenie musi być odbiornikiem A2DP i innym innym źródłem A2DP; telefony są zazwyczaj tylko urządzeniami źródłowymi (źródłem strumienia, który może przesyłać strumieniowo do urządzeń zlewających), zlewami są zestawy słuchawkowe lub głośniki Bluetooth.

On i OP krótko omawiają opcje wymiany stosu, ale ich rozmowa umiera bez konkretnej odpowiedzi ... jak się wydaje, wydaje się, że jest kilka innych podobnych pytań w Internecie. Zelendel, użytkownik XDA, ogólnie nie ma zbytniej nadziei w tej sprawie - zapytany, czy można wymienić stos Bluetooth, odpowiedział:

Prosta odpowiedź to nie. Możesz wypróbować ROM oparty na CM, który daje te opcje, ale stosów nie można zamienić z powodu problemów ze sterownikami. To jest dawanie i branie. Domyślnie ma lepszą siłę i zasięg, ale brakuje kilku niepotrzebnych opcji (PO), podczas gdy CM używa stosu Bluz, który daje tę opcję, ale tracisz trochę siłę i zasięg sygnału BT.

Przepraszam, wydaje mi się, że nie masz szczęścia.


7

Nie jest to możliwe przez bluetooth na Androidzie, tylko z telefonu na komputer, nie z komputera na telefon ... Ale oto kilka rozwiązań, z których możesz skorzystać:


Najłatwiej to zrobić za pomocą tej aplikacji: https://market.android.com/details?id=com.georgie.SoundWireFree&rdid=com.georgie.SoundWireFree&rdot=1&pli=1


Innym sposobem na to jest użycie pilota splashtop, który używa Wi-Fi lub 3G do zdalnego sterowania komputerem i wysyła wysokiej jakości dźwięk i wideo do telefonu, ale jeśli używasz 3G, może używać dużej ilości danych, więc może stać się drogi ...


Następną rzeczą jest użycie aplikacji AirBubble i Airfoil do strumieniowego przesyłania dźwięku z komputera na urządzenie z Androidem

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1051623

http://www.rogueamoeba.com/airfoil/windows/


Mam nadzieję, że uznasz to za przydatne ...


Świetny! SoundWire jest naprawdę przydatny w laptopie z systemem Linux. Idź do georgielabs.net
Illuminator,

2

Jak mówi dev0, nie jest to możliwe przez bluetooth. Musisz go przesyłać strumieniowo przez połączenie Wi-Fi.


Jeśli możliwe jest podłączenie zestawu słuchawkowego Bluetooth do komputera, powinien istnieć sposób na połączenie mojego urządzenia z Androidem z komputerem w trybie zestawu słuchawkowego. Niemożliwe z pewnością nie jest odpowiedzią na moje pytanie.
VVK,

3
„Niemożliwe” jest poprawną odpowiedzią, jeśli jest poprawne, ponieważ uważam, że tak jest w tym przypadku (lub, w mniej absolutnych kategoriach, można powiedzieć, że bariera w osiągnięciu tego, co chcesz, jest zbyt wysoka). Ale czy to odpowiedź, którą chcesz usłyszeć, zależy od ciebie.
Mr. Buster

2

Napisałem WiFi Speaker, który robi to, co robią SoundWire i AirFoil; tyle że robi to lepiej. Czuję się pewnie mówiąc, że jest to najlepsza na rynku aplikacja na telefon do komputera. Interfejs jest intuicyjny, jest wyświetlacz korektora graficznego, kompresja audio i niektóre dostosowania GUI.

Możesz nawet wybrać żądany format audio. Obsługiwane są wszystkie standardowe formaty od 44,1 kHz do 8 kHz. I jego małe opóźnienie. 50ms-200ms.

Skończyłem z bezwstydną wtyczką. Teraz idź to sprawdzić!


1
Hej, czy można go używać z Mac OSX?
alanjds

Link byłby pomocny ...
beppe9000

Serwer jest tylko dla systemu Windows: pixelatedmind.com/wifispeakers To jest klient dla Androida: play.google.com/store/apps/details?id=pixelface.android.audio
kossmoboleat


0

Znalazłem technikę tego programisty https://stackoverflow.com/questions/15557933/receive-audio-via-bluetooth-in-android, aby to osiągnąć, chociaż twierdzi, że nie można tego zrobić za pomocą aplikacji. Nie jestem programistą, ale jeśli to zadziała, może ktoś może znaleźć obejście, które może pozwolić aplikacji na dokonanie wymaganych zmian przynajmniej na zrootowanym telefonie.

Myślę, że jest całkiem jasne, dlaczego ta funkcja nie jest dostępna, jest to po prostu inny sposób na powstrzymanie nas przed kopiowaniem materiałów chronionych prawem autorskim, chociaż wciąż istnieje wiele sposobów na zrobienie tego, które są w rzeczywistości wygodniejsze niż przesyłanie strumieniowe.
0

Od https://android.stackexchange.com/posts/173101/edit potrzebujesz nadajnika Bluetooth do telewizora.

Oto przykład: nadajnik audio Bluetooth

(Jest przeznaczony do współpracy ze słuchawkami Bluetooth)

Oto aplikacja na Androida, która zamieni Twój telefon w odbiornik audio Wi-Fi (więc jeśli dźwięk jest przesyłany strumieniowo do właściwego adresu IP, Twój telefon będzie odtwarzał go tak jak głośnik): https://play.google.com/store/apps /details?id=pixelface.android.audio&hl=pl

Wystarczy podłączyć słuchawki i gotowe.


0

Do telefonu możesz podłączyć odbiornik Bluetooth, dostępny w amazon

http://amzn.in/2k4stt2, dzięki czemu telefon odbierze dźwięk Bluetooth

teraz, jeśli chcesz podłączyć zarówno słuchawki, jak i to urządzenie, podłącz rozgałęźnik do gniazda audio. To moja propozycja.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.