Znajdź numer IMEI zgubionego telefonu z Androidem


10

Kiedyś można było znaleźć numer IMEI urządzenia z Google Dashboard . Jednak nie mogłem tego teraz znaleźć. Większość odpowiedzi, które znajduję w Internecie, odnosi się do tej metody, ale nie działa.

Czy można znaleźć numer IMEI zgubionego telefonu z Androidem za pomocą Google Dashboard? Jeśli tak, to jak?


2
Prawdopodobnie najłatwiej jest spojrzeć na pudełko, w którym telefon został dostarczony, lub na paragon, ponieważ będzie on wydrukowany na obu. To jednak zależy od tego, czy zachowałeś jedno z nich.
Dan Hulme

Nie zatrzymałem tego. :( Wcześniej mogłem śledzić za pomocą pulpitu nawigacyjnego Google. Tym razem nie byłem w stanie.
nKandel

Skąd kupiłeś telefon? Możesz się z nimi skontaktować. Numery IMEI są zwykle zapisywane na paragonach, a sprzedawca powinien przechowywać kopię lub cyfrowe zapisy paragonu.
SarpSTA

1
Jeśli nie możesz dostać go od swojego operatora i nie masz na nim pudełka ani rachunku z numerem IMEI, to po prostu nie masz szczęścia. Kilka lat temu Google wprowadziło pewne zmiany i nie można zobaczyć numeru IMEI urządzenia podłączonego do konta, chyba że zostało ono zakupione za pośrednictwem Sklepu Play. Uczyniłbym to odpowiedzią, ale nie mogę znaleźć linku referencyjnego.
acejavelin

1
Czy skontaktowałeś się ze swoim operatorem i sprawdziłeś, czy go ma?
aBochur

Odpowiedzi:


5

Tak, od lipca 2019 r. Nadal możesz uzyskać numer IMEI z pulpitu nawigacyjnego. Wystarczy przejść do strony „Znajdź swoje urządzenie” i wybierz swoje urządzenie. Następnie w lewym górnym rogu pojawi się nazwa twojego urządzenia wraz z ikoną (i). Kliknij na to, a zobaczysz numer IMEI.

db


Nadal działa od 29.08.2018.
Eric Fossum,

To dało mi inny numer IMEI w porównaniu do numeru na budce telefonicznej
Syed Muhammad Oan

5

Nie sposób, aby go znaleźć, ale udokumentować, że nie jest to już możliwe z Google Dashboard

Czy można znaleźć numer IMEI zgubionego telefonu z Androidem za pomocą Google Dashboard?

Niestety nie

Google usunął tę funkcję z najlepiej znanych im powodów. W dziale pomocy Google sprawdź, co mówi NoGoodDeed

Jak stwierdza catzrule, Google usunął informacje IMEI z nowego widoku deski rozdzielczej.

Google rozważa, gdzie i czy właściwe może być ponowne wyświetlenie tych informacji. Możesz zostawić opinię na ten temat w Gmailu.

To jest najnowsze oficjalne źródło (październik ubiegłego roku), które udało mi się znaleźć, więc nie ma wyjścia, chyba że masz pudełko lub rachunek wspominający o IMEI.

Inne możliwości

  • Jeśli zsynchronizowałeś z iTunes, jak tu twierdzono (nie mogę potwierdzić)

  • Innym bardzo długim ujęciem jest to, że jeśli zainstalowałeś płatną aplikację, która jest używana na jednym urządzeniu i jest powiązana z twoim numerem IMEI (mam aplikację do rejestrowania połączeń, która to robi i za każdym razem, gdy zmieniam urządzenie, muszę przesyłać im nowy numer IMEI, więc w końcu mam rekord)

  • Jak wspomniał Bochur w komentarzach (dzięki), pytanie Telco to kolejna możliwość

Chciałbym, żeby Google to ponownie wprowadził

Edytuj rzeczy, które nie pomogły

  • Czatowanie z pomocą Google w opcjach Sklepu Play - były całkowicie nieświadome i nie mogły skierować mnie do kogoś, kto może pomóc

  • Pobieranie danych z Google Dashboard . Czesane, ale bezskutecznie. Interesującą rzeczą jest to, że możesz zobaczyć swój identyfikator Google tutaj


1
To po prostu nieprawda. Zobacz inne odpowiedzi.
m93a

3

Mam dobre wieści, że udało mi się znaleźć moje urządzenie Andriod za pomocą Google Dashboard, wchodząc na stronę Znajdź moje urządzenie po zalogowaniu. Po prostu naciśnij i przy nazwie twojego urządzenia. Oto ekran do drukowania na wypadek, gdyby nie było jasne. Mam nadzieję, że to pomoże. Zrzut ekranu


Bezpośredni link: google.com/android/find
Tung

0

Tak, znajdź mój telefon, kliknij zgubione urządzenie i kliknij zlokalizuj, a następnie na ekranie lokalizowania urządzenia kliknij (!). Powie to imei #

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.