Jak zamontować udziały sieciowe SMB / CIFS na urządzeniu z Androidem?


18

Mam zrootowane urządzenie z Androidem działające na pierniku. Zastanawiałem się, czy istnieje sposób zamontowania moich udziałów Windows CIFS (Common Internet File System) na moim urządzeniu z Androidem przez WiFi.

Czy do montowania wymagane jest jądro obsługujące protokół CIFS?

Odpowiedzi:


9

Musisz być zrootowany i mieć moduł jądra do obsługi cifs. jeśli masz froyo, będziesz również potrzebował modułu jądra slow-work.ko.

Gdy już je masz, możesz użyć (bezwstydnej wtyczki) Mount Managera , może on obsługiwać automatyczne ładowanie modułów i wiele funkcji dostępnych do automatycznego montażu podczas łączenia z Wi-Fi i innymi rzeczami. Jest podobny do Cifs Managera, ale ma bardziej niezawodny system do ładowania modułów, obsługuje wiele modułów i obsługuje wtyczkę do ustawień regionalnych / zadań (wersja płatna).


Mam Androida 2.3 i moduł cifs.ko działa na moim urządzeniu. Dzięki. BTW, co to jest slow-work.ko?
VVK

powolna praca dotyczy jąder froyo. zawiera pewne rzeczy, których brakuje w jądrze, aby umożliwić obsługę cifs. Nie jestem w 100% pewien co, ale wiem, że jeśli masz urządzenie froyo (2.2), potrzebujesz tego modułu wraz z cifs.ko
Ryan Conrad

2
czy w ostatniej aktualizacji z 2011 roku obsługuje on nawet Androida 4 lub 5?
Tobias Kienzler

4
Mount Manager nie jest już dostępny
Hikari

4
Czy jest jakaś alternatywa dla Mount Managera lub CIFSManagera?
Ben Mordue

1

pobierz menedżer plików es. dodaj do niego folder współdzielony, skanując swoją sieć. Wbudowany odtwarzacz wideo może nawet umieścić skrót na pulpicie. Rozumiem zalety tego, co robisz. wykonuje zadanie bez kompilowania i instalowania modów: edycja: działa tylko z formatami plików przesyłanych strumieniowo. kopiuje plik w inny sposób


2
ES nie może zamontować udziałów sieciowych, ale jest to dobra alternatywa.
Dan Hulme,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.