Co mierzy czujnik ciśnienia?


Odpowiedzi:


5

Niektóre urządzenia, takie jak Motorola Xoom , Sony Ericsson Xperia Active i Galaxy Nexus, mają wbudowany czujnik ciśnienia powietrza, który mierzy barometryczne ciśnienie powietrza. Mam zainstalowaną aplikację Barometer HD na moim Xoomie, która wydaje się dawać mniej więcej taki sam odczyt jak mój elektroniczny barometr Suunto.

W Androidzie 2.3 dodano obsługę czujnika ciśnienia barometru (i innych warunków środowiskowych). Aby podążać za trendem łączenia się z powiązanymi zasobami programistów, uważam, że jest to czujnik TYPE_PRESSURE .

Zobacz także pokrewne pytanie StackOverflow dotyczące urządzeń z Androidem z czujnikiem ciśnienia oraz ten artykuł Gizmodo dotyczący niektórych możliwych zastosowań barometru, który obejmuje pomoc w obliczaniu wysokości w aplikacjach GPS .

Inżynier ds. Androida Dan Morrill opublikował post w Google+, wyjaśniając, dlaczego Galaxy Nexus miał wewnętrzny barometr :

Widziałem dużo siana zrobionego na barometrze w Galaxy Nexus. Oto chudy; nie jest tak dramatyczny ani dziwny, jak ludzie myślą.

Głównym celem barometru jest (przynajmniej powiedziano mi) przyspieszenie blokady GPS. Zablokowanie na GPS polega na numerycznym rozwiązaniu 4-wymiarowego zestawu równań liniowych - 3 wymiarów w przestrzeni i czasie. (Tak, otrzymujesz dokładny czas za darmo, jeśli zablokujesz GPS). Ze względu na sposób działania GPS może to potrwać kilka minut.

Dzieje się to znacznie szybciej, jeśli masz już oszacowaną lokalizację. Właśnie dlatego usługi „aGPS” (wspomagany GPS) są tak popularne: zaczynając od dokładnego ustalenia współrzędnych na poziomie miasta poprzez coś w rodzaju lokalizacji sieci komórkowej, możesz zmniejszyć ilość matematyki, którą musisz zrobić, aby się zablokować. W tym momencie pojawia się barometr.

3 wymiary w przestrzeni to szerokość, długość geograficzna ... i wysokość. Barometr daje rozsądne oszacowanie pierwszego pokosu wysokości. To daje ci odrobinę przewagi w jednym z wymiarów - szczególnie w połączeniu z aGPS „2D” - co może ogólnie przyspieszyć blokowanie.

Teraz, barometr może być również używany do takich rzeczy, jak, cóż, określanie ciśnienia atmosferycznego (chociaż nie jestem pewien, czy to naprawdę pogoda). Ale głównym powodem, dla którego jest w telefonie, jest pomoc z GPS.


0

Jak myślisz, dlaczego czujnik ciśnienia działa tak samo jak funkcja getPressure (int)? Zwłaszcza, że ​​czujnik nie przyjmuje int, aby uzyskać określoną lokalizację.
Christian

1
Tak, jeśli chcemy uzyskać pedantyczny, możesz mieć dowolny czujnik ciśnienia, który wykrywa wszystko i rozszerza się android.hardware.Sensor. Ale w końcu 99,999% urządzeń zapewnia odczyt nacisku palca na ekran dotykowy.
Rohan Singh,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.