Jak mogę wyłączyć lub zabezpieczyć hasłem funkcję przywracania ustawień fabrycznych mojego urządzenia?


10

Czy jest jakiś sposób, aby zapobiec przywróceniu ustawień fabrycznych, np. Ochrona hasłem? Zasadniczo chciałbym chronić swój telefon przed zresetowaniem, jeśli zostanie skradziony.


5
Wątpię, aby było to możliwe ... jak mówią „fizyczny dostęp to dostęp do konta root”, jeśli fizycznie mają twoje urządzenie, najprawdopodobniej będą w stanie obejść wszelkie środki, które je chronią.
Bryan Denny

1
Nawet jeśli w jakiś sposób sprawisz, że telefon stanie się bezużyteczny dla złodzieja, wątpię, czy go odzyskasz.
Nick T

Zawsze będziesz mógł uzyskać dostęp ADB do urządzenia, jeśli masz fizyczny dostęp, przechodząc w tryb odzyskiwania, co oznacza, że ​​nie, nie możesz powstrzymać kogoś przed przywróceniem ustawień fabrycznych.
pzkpfw

Skontaktowałem się z Samsungiem w sprawie tego, że nadal możesz przywracać ustawienia fabryczne urządzeń, nawet jeśli są one zaszyfrowane, powiedzieli, że dadzą znać zespołowi ds. Bezpieczeństwa „zatrudniającym”. W przeciwnym razie po prostu nie zgub telefonu, bo ktoś może go zresetować jak nowy!

2
Zakładam, że jest to zgodne z projektem. Szyfrowanie służy do ochrony prywatnych danych, aby nie uszkodzić urządzenia w przypadku utraty hasła szyfrowania.
Flow

Odpowiedzi:


7

Niemożliwe w przypadku odzyskanych zapasów, które widziałem. Niestandardowe odzyskiwanie byłoby potrzebne dla czegoś takiego, chociaż nie byłoby nic, co uniemożliwiałoby flashowanie innego Odzyskiwania, które nie ma ochrony hasłem.

Szczerze mówiąc, przywracanie ustawień fabrycznych urządzenia jest prawdopodobnie najlepszą rzeczą, jaką złodziej może zrobić, ponieważ usuwa dane osobowe (przynajmniej część przechowywaną w pamięci wewnętrznej telefonu).


7

„Ochrona urządzenia” lub „Ochrona przywracania ustawień fabrycznych” dodana w systemie Android 5.1 może uniemożliwić korzystanie z urządzenia przez złodzieja, nawet jeśli przywróci je do ustawień fabrycznych. Zasadniczo utrzymuje urządzenie zablokowane po przywróceniu ustawień fabrycznych, dopóki nie wprowadzisz poświadczeń konta Google, które były na nim przed przywróceniem ustawień fabrycznych, blokując złodzieja (chyba że znają hasło do konta). Zobacz ten artykuł, aby uzyskać więcej informacji .

Pamiętaj, że jeśli twój program ładujący jest odblokowany lub jeśli masz zaznaczoną opcję programistyczną „Włącz odblokowanie OEM” w Ustawieniach, złodziej może być w stanie sflashować pamięć ROM i ominąć tę ochronę. Pamiętaj też, że nie zachowuje Menedżera urządzeń Android, więc ma to jedynie na celu powstrzymanie / sfrustrowanie złodziei i nie pomoże ci odzyskać urządzenia.


0

Wierzę, że można zabezpieczyć telefon przed twardym resetem na wypadek, gdyby został skradziony lub coś z tym związanego.

Polecam avast! Mobile Security dla twojego telefonu komórkowego. Zawiera wiele funkcji, w tym przepis dotyczący „kradzieży”. W przypadku kradzieży telefonu możesz zdalnie sterować nim za pomocą innych numerów telefonów. Możesz także aktywować funkcję twardego resetu w telefonie, a złodzieje nie będą mogli aktywować twardego resetu ani resetu fabrycznego w telefonie. Możesz także zdecydować, jak telefon powinien się zachowywać po zmianie karty SIM. Na przykład aplikacja może zamknąć cały dostęp do ustawień telefonu, a tym samym zamknąć wszystkie czynności związane z próbą przywrócenia ustawień fabrycznych, a ochrona twardego resetu po prostu odzyskuje wszystkie dane, jeśli nastąpi próba twardego resetu.

To zadziałało dla mnie i dwa razy odzyskałem swój telefon z Androidem.


Częściowo poprawne, przeczytaj odpowiedź udzieloną przez Chahka (napisana 13 miesięcy wcześniej). Sprawdź także odpowiedź Matthew. Twoje rozwiązanie jest jedynie aplikacją zainstalowaną w przestrzeni użytkownika, przeczytaj komentarze Firelord w odpowiedzi na odpowiedź user52240.
HasH_BrowN

0

Oprócz korzystania z antywirusa, który może działać lub nie, myślę, że powinieneś wypróbować aplikacje, które mogą chronić określony obszar Twojego Androida, jednocześnie umożliwiając dostęp do niektórych. Używam applock, aby chronić dostęp do moich wiadomości i galerii. użyj również tej aplikacji, aby zablokować dostęp do ustawień, które prowadzą do przywrócenia ustawień fabrycznych. Myślę, że to jedyny sposób na teraz. Są też inne aplikacje, które mogą działać znacznie lepiej, jeśli przeprowadzisz jakieś badania.


Ale ta aplikacja będzie działać tylko wtedy, gdy system jest uruchomiony. Nadal możesz przejść do odzyskiwania i zresetować, usuwając w ten sposób samą aplikację. Oczywiście, jeśli ta aplikacja lub jakakolwiek inna (w tym przypadku) korzysta z szyfrowania plików, resetowanie po przywróceniu nie przyniesie korzyści złodziejowi w odzyskiwaniu danych.
Firelord

4
Ponadto, jak wyraźnie wspomniano przez OP, sytuacja ma miejsce, gdy urządzenie zostanie skradzione. Złodziej nie musi być zaawansowany technologicznie. Przejdź do lokalnego warsztatu telefonicznego i poproś o flashowanie systemu operacyjnego. (Jeśli urządzenie jest typowym telefonem Mediatek, wszystkie zabezpieczenia aplikacji nie powiodą się w stosunku do „SP Flash Tool”.)
Firelord

@Firelord Świetne komentarze, +1 do tego drugiego komentarza.
HasH_BrowN
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.