Dlaczego Clockworkmod Recovery nie „przykleja się”?


9

Wielokrotnie próbowałem flashować odzyskiwanie ClockworkMod na moim odblokowanym urządzeniu Galaxy Nexus (wersja „toro” wersji LTE \ CDMA). Za każdym razem, gdy mogę uruchomić się do odzyskiwania i wyświetla się ClockworkMod. Jeśli jednak całkowicie zrestartuję urządzenie (uruchomię system Android, a następnie uruchom ponownie), kiedy próbuję uruchomić odzyskiwanie, mój telefon pokazuje Androida z czerwonym wykrzyknikiem i nie chce się uruchomić. Próbowałem flashować zarówno z Linuksa za pomocą narzędzia fastboot, jak i na samym urządzeniu z ROM Managerem. ROM Manager zgłasza, że ​​ClockworkMod 5.5.0.4 jest flashowany.

Co ja robię źle?

Odpowiedzi:


12

Miałem ten sam problem i znalazłem rozwiązanie, aby zmienić nazwę pliku w folderze systemowym:

  • remount / system w trybie odczytu / zapisu (użyj czegoś takiego jak aplikacja Root Explorer lub ES File Explorer; oba mają tryby rootowania (sprawdź ustawienia aplikacji) w celu ponownego zamontowania / systemu jako zapisywalnego)

  • zmień nazwę /system/recovery-from-boot.p na /system/recovery-from-boot.p-bak

(uwaga: możesz go usunąć, ale zmiana nazwy jest znacznie bezpieczniejsza, ponieważ można go łatwo odwrócić)

możesz to również zrobić ręcznie w powłoce adb lub sesji terminalu telefonicznego:

  • mv /system/recovery-from-boot.p /system/recovery-from-boot.p-bak

  • po zmianie nazwy pliku może być konieczne ponowne flashowanie CWM, jeśli wcześniej go brakowało

http://androidforums.com/galaxy-nexus-all-things-root/470831-how-all-things-root-samsung-galaxy-nexus.html#post3712027


Logika polega na tym, że flashowanie znanego działającego odzyskiwania po każdym uruchomieniu podobno utrzymuje telefon w gotowości. wzruszenie ramionami
Broam

1
Problem polega na tym, że po sflashowaniu odzyskiwania CWM, odzyskiwanie po rozruchu faktycznie nie działa, więc nie możesz w ogóle uruchomić odzyskiwania, po prostu dostajesz denerwujący czerwony trójkąt zagłady.
Malachi

1
Tak zwany „irytujący czerwony trójkąt zagłady” to odbudowa zasobów. W starszych wersjach można było wejść do menu odzyskiwania zapasów za pomocą zwiększania głośności + mocy. Po ICS odzyskiwanie zapasów nie ma wiele do zaoferowania, a późniejsze urządzenia i wersje mają „głupią” wersję, która wymaga zewnętrznych poleceń lub instrukcji z OTA, bez możliwości ręcznej interakcji na urządzeniu.
Greg,

@greg innymi słowy potrzebujesz adb, aby poradzić sobie z odzyskiwaniem akcji w starym stylu? i czy dzieje się tak tylko z zapasową pamięcią ROM nexusa, czy też wszystkie ROMy (w tym wspólnotowe) robią to irytujące automatyczne przywracanie systemu po uruchomieniu?
jiggunjer
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.