ładowanie z gniazdka elektrycznego lub z komputera? aby zaoszczędzić żywotność baterii


15

Zdałem sobie sprawę, że ładowanie mojego telefonu HTC Desire (Android 2.1) trwa dłużej, jeśli jest ono podłączone do komputera w porównaniu do gniazdka elektrycznego.

Czy ma znaczenie, której metody ładowania używam pod względem żywotności baterii?


Byłbym zainteresowany tym, czy ma to jakikolwiek wpływ na żywotność baterii opartą na ładowaniu jedną metodą nad drugą. Wszelkie sugestie lub linki?
MFG

Odpowiedzi:


20

Nie, akumulator nie obchodzi, jak został naładowany pod względem danego ładunku. Korzystanie z komputera zajmuje tylko dłużej, ponieważ pobiera on mniej prądu z komputera niż ładowarka sieciowa.

Oto post na forach Androida, który sugeruje, że prąd pochodzący z komputera jest znacznie mniejszy niż ładowarka sieciowa. Na forach znajduje się lista 100 mA lub 500 mA dla portu USB komputera w porównaniu do 1000 mA z ładowarki sieciowej; te liczby mogą być wyłączone, ale punkt jest poprawny. Znalazłem to również w odniesieniu do tego samego zjawiska w przypadku iPhone'a 4.

Korzystanie z ładowarki sieciowej jest więc kwestią tego, czy chcesz, aby telefon ładował się szybciej, czy nie.


Nie ma za co. To było dobre pytanie, niektóre osoby mogą korzystać z ładowarki AC, jeśli jest nieco szybsza, chociaż korzystanie z komputera PC jest czasami wygodniejsze.
Gary

2
Nie jestem pewien, czy to prawda. Szybsze ładowanie wytworzy więcej ciepła, co wpływa na żywotność baterii, podobnie jak ładowanie podczas użytkowania.
Mateusz

Całkowicie zgadzam się na @MatthewRead Miałem podobne doświadczenia z moją galaktyką Samsung. Kiedyś ładowałem z mojego komputera, a moja żona ładowała swój telefon z bezpośredniego zasilacza sieciowego. Adapter prądu przemiennego ma 1000 mA. Po roku moja bateria wytrzymuje dłużej niż jej. Oboje używamy tych samych słuchawek i nasze użycie jest podobne. możemy wziąć pod uwagę fakt, że kobiety dużo mówią ... nawet wtedy jej telefon wyczerpuje się na 4 godziny przed moim.
Clain Dsilva,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.