Dlaczego miałbym automatycznie udostępniać dane o użytkowaniu i diagnostyce?


13

W moich ustawieniach Androida (wersja 6) mam opcję aktywowania „automatycznego udostępniania danych dotyczących użytkowania i diagnostyki”.

Podejrzewam, że pomoże to niektórym programistom - i oczywiście Google - dzięki uzyskaniu statystyk dotyczących stanu baterii i zużycia (jak mówi tytuł).

Ale rezygnując z uzyskiwania „cudowniejszych i stabilniejszych aplikacji” w późniejszych wersjach, czy jest dla mnie jakaś konkretna zaleta? Pytam o to jako użytkownik i programista (który zauważył, że wielu użytkowników ma tę opcję wyłączoną). W naszej części świata (Afryka) nadal płacimy za dane, więc przekazanie tych informacji będzie kosztowało mnie i innych użytkowników prawdziwymi pieniędzmi.

Czy znasz jakieś bezpośrednie zachęty? Jak „lepszy status” w Sklepie Play? Punkty Brownie z Google?

Lub - przynajmniej - czy mogę gdzieś uzyskać dostęp i zobaczyć, co Google gromadzi na temat mojego własnego użytkowania i własnej wydajności baterii ? To byłaby rzeczywiście zachęta. Może się okazać, że spędzam znacznie więcej czasu z telefonem, niż myślę (a może w ten sposób odkrywam, że mój pawian używa go, gdy wychodzę z pokoju ...).

Proszę nie nienawidzić tego pytania; Dzisiaj zacząłem badać ten temat, ponieważ niektóre z naszych aplikacji właśnie zaczęły generować raporty o awariach w konsoli Play, więc zbieram wszelkie informacje, jakie mogę - od strony deweloperów i użytkowników. Dziękuję Ci.

Edycja: Ponieważ pierwszą odpowiedzią jest kwestionowanie mojej wzmianki o informacjach o baterii w moim początkowym pytaniu, wkleję tutaj krótkie streszczenie ze strony pomocy konta Google Android, która wspomina o poziomie baterii:

Jakie informacje są udostępniane Google Jeśli włączysz użycie i diagnostykę, urządzenie wyśle ​​do Google informacje o tym, co działa, a co nie. Na przykład urządzenie może wysyłać takie informacje, jak poziom naładowania baterii, częstotliwość korzystania z aplikacji oraz jakość i długość połączeń sieciowych (takich jak telefon komórkowy, Wi-Fi i Bluetooth). Żadna z tych informacji nie jest używana do identyfikacji użytkownika.

Odpowiedzi:


9

czy mogę gdzieś uzyskać dostęp i zobaczyć, co Google zbiera na temat mojego własnego użytkowania i własnej wydajności baterii?

Tak. Kliknij Moja aktywność, aby zobaczyć, jakie informacje są zbierane przez Google w związku z twoimi działaniami w aplikacji (jeśli ich nie wyłączyłeś). Dane dotyczą tylko tego, ile razy i kiedy korzystałeś z aplikacji (chyba że Google postanowił nie ujawniać wszystkich przechwyconych danych). Nie wiem, jak to może pomóc w poprawie stabilności lub wydajności aplikacji

To, co robi z tymi informacjami, nie jest przejrzyste i nigdy nie widziałem żadnych informacji o statystykach baterii

Jeśli klikniesz menu hamburgera i przejdziesz do kontroli aktywności, zobaczysz, co łagodnie śledzi z pozornie przydatnymi celami (jeśli przegapiłeś sarkazm, zobacz, jak Google potajemnie rejestruje cię za pomocą telefonu komórkowego, monitorując miliony rozmów )

Podsumowując - wszystkie Twoje działania są monitorowane w celu poprawy komfortu użytkowania itp., Ale za opłatą. Ludzie wyłączają je nie tylko ze względu na zużycie danych, ale także na obawy dotyczące prywatności. Mądrzejszym ludziom udaje się mieć minimum komponentów Google - zobacz Android bez Google'a dzięki uprzejmości Izzy

Edytować:

  1. Dzięki OP za zwrócenie uwagi, że Google zbiera informacje o bateriach, jak tu zastrzeżono . To było dla mnie nowe, ale nie mogłem znaleźć sposobu, aby te informacje były dostępne dla użytkowników końcowych ; programiści zdają się to widzieć w Android Vitals i może gdzie indziej

  2. Pamiętaj, że nie można wyłączyć monitorowania, można jedynie wstrzymać ; oznacza to , że zostałby zresetowany do ustawień domyślnych, jeśli przywrócisz urządzenie do ustawień fabrycznych lub zmienisz urządzenie i może zostać zresetowany sprytnie przez aktualizację systemu operacyjnego lub aktualizację w Sklepie Play. Lepiej okresowo sprawdzać, czy ustawienia się utrzymują


Tak, nie ma problemu, twoja odpowiedź jest już pomocna. A znalezienie specjalnej lokalizacji, w której Google wyświetliłoby mi podsumowanie mojej własnej diagnostyki, byłoby nieoczekiwane i nieco przerażające. Ale jestem zdumiony wszystkimi szczegółami, które ja (jako programista) mogę uzyskać o określonych użytkownikach z konsoli Play, szczególnie jeśli piszą komentarz lub instalują jako jedyny użytkownik z określonego kraju w danym dniu ...
Martin Zaske


3
Oznacziłem tę odpowiedź, chociaż podałem powody, dla których NIE mam udostępniać danych o użytkowaniu i statystykach: wypróbowałem ją dzisiaj, a następnie przeszedłem na stronę przeglądową podaną w tej odpowiedzi przez @beeshyams i byłem zszokowany, widząc wiele więcej na temat mojej działania związane z treścią i prawie żadne szczegóły techniczne dotyczące moich aplikacji. Mogą to być dane diagnostyczne, ale nigdy nie zachęcę żadnego użytkownika naszych aplikacji do włączenia tej opcji tylko w celu uzyskania większej liczby raportów o awariach. Raczej postaramy się zrobić więcej testów beta na prawdziwych telefonach fizycznych z naszymi przyjaciółmi i pracownikami.
Martin Zaske
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.