Czy Android przeniesie wydarzenia z Kalendarza Google, gdy przejdę do różnych stref czasowych?


11

Wchodzę do Kalendarza Google w interfejsie internetowym i wpisuję kilka wydarzeń i zastanawiam się, czy powinienem zrobić je wszystkie w czasie lokalnym, czy wybrać odpowiednią strefę czasową.

Jeśli jawnie wybiorę strefę czasową (np. 13:00 czasu PST), która pojawi się jako 16:00 EST, czy „naprawi” ją, kiedy wyjadę do Kalifornii? Co z wydarzeniami z różnymi początkowymi i końcowymi strefami czasowymi?

Odpowiedzi:


3

Tak, przynajmniej dla mnie. Wszystkie moje zdarzenia są przechowywane jako GMT, a czas zdarzenia jest wyświetlany na podstawie czasu urządzenia (mojej lokalizacji).

Teraz nie wiem, co się stanie, jeśli „określisz” strefę czasową, jak wspomniałeś, ponieważ nigdy tego nie zrobiłem.


2

Kalendarz Google działa ze strefami czasowymi dokładnie tak, jak tego oczekujesz. Wszystkie zdarzenia zmieniają się odpowiednio w oparciu o lokalną strefę czasową bez interwencji użytkownika. Szczególnie podoba mi się to, jak w Internecie możesz określić inną strefę czasową na początek i koniec wydarzenia, abyś mógł dokładnie rejestrować czas podróży samolotem.


2

Tak, wszystko będzie działać tak płynnie, jak masz nadzieję.

Niedawno podróżowałem do innej strefy czasowej. Przed podróżą dodałem wiele wydarzeń do mojego kalendarza Google z wyraźnym ustawieniem strefy czasowej (mojego miejsca docelowego). Google (i mój telefon) poprawnie wykonał matematykę strefy czasowej, kiedy tam byłem.

Jedynym zastrzeżeniem jest to, że jeśli podróżujesz gdzieś poza siecią komórkową telefonu, nie będzie w stanie automatycznie ustawić strefy czasowej (zakładając, że ogólnie pozostawisz tę funkcję włączoną). Musisz użyć Settings -> Date & time, a następnie odznaczyć, Automatica następnie ręcznie ustawić lokalną strefę czasową.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.