Co oznacza losowe „ding” w Nawigacji w Mapach Google?


10

Od czasu aktualizacji Nexusa S do ICS zauważyłem, że podczas nawigacji czasami słyszę przypadkowe „dingowanie” podczas jazdy.

Masz pojęcie, co to znaczy? Myślałem, że może to było ostrzeżenie o ograniczeniu prędkości lub coś takiego, ale nie zauważyłem żadnych szczególnych okoliczności, kiedy to robi. Czasami jest to wiele razy na podróż, innym razem wcale.

W Wielkiej Brytanii Nexus S 4.0.3.

Odpowiedzi:


7

Wygląda na to, że hałas „ding” jest omawiany w tym poście w grupach Google :

Dzięki za pytanie. Dzwonek ostrzegawczy, który tu wskazujesz, jest monitem o zbliżający się manewr jazdy. Odgrywa w miejscach, w których silnik zamiany tekstu na mowę jest albo nieobsługiwany, albo niedostępny, ale może także być odtwarzany, jeśli połączenie danych staje się niestabilne podczas nawigacji, a Nawigacja nie jest w stanie przetworzyć nazwy drogi na czas.


Ok, to trochę ma sens, syntezator mowy w Nawigacji jest błędny, odkąd zaktualizowałem ICS, czasem waha się między 2 różnymi głosami!
Dunhamzzz

1
Warto również zauważyć z tego samego linku: pojedynczy ding wydaje się być ostrzeżeniem dla nadchodzącej sekcji, w której musisz kontynuować na wprost. Ding-dong wydaje się wskazywać na zbliżający się zakręt.
Julian

W każdym razie, aby zmienić hałas ding? Lub ustawić na Brak? Chcę zachować głos, ale pozbyć się irytującego powiadomienia
dashy
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.