Jak sprawdzić, kto łączy się z moim hotspotem?


12

Czy jest jakiś sposób, aby sprawdzić, kto łączy się z moim hotspotem? Używam zrootowanego Samsung Galaxy SII.

Używam funkcji tetheringu SII w: Ustawienia> Sieć bezprzewodowa i sieć> Tethering i przenośny punkt dostępu> Ustawienia przenośnego punktu dostępu Wi-Fi> Przenośny punkt dostępu Wi-Fi, aby utworzyć mój punkt dostępu.


To zależy od aplikacji, której używasz dla swojego hotspotu. Czy płacisz za punkt dostępu? Czy jesteś zrootowany za pomocą bezpłatnej aplikacji Tether? Proszę o więcej informacji.
Mr. Monkey

@ Mr.Monkey: Zaktualizowałem swoje pytanie. Zobacz akapit trzeci.
geffchang

może opublikować zrzut ekranu menu w aplikacji tethering?
jlehenbauer

Odpowiedzi:


9

Jak wspomniano w komentarzu, tak naprawdę zależy to od aplikacji, której używasz do udostępniania połączenia internetowego.

W standardowej aplikacji tetheringowej HTC znajduje się widok „Zarządzaj użytkownikami”, który pozwala zobaczyć listę podłączonych urządzeń jako nazwę hosta. Dotknięcie każdego urządzenia ujawnia jego adres sprzętowy i aktualnie przypisany adres IP.Aplikacja HTC tethering - zarządzaj użytkownikami

O ile pamiętam, jest tak samo w przypadku akcji Samsung G S2 (przynajmniej w tym regionie - północna Europa).


Nie ma nic takiego dla Galaxy SII. Przypuszczam, że muszę przyjąć to jako odpowiedź, ale byłbym wdzięczny, gdyby ktoś mógł polecić aplikację, której mógłbym użyć do tego celu.
geffchang

8

Jeśli masz dostęp do terminala w telefonie (myślę, że wymaga to rootowania), możesz także uruchomić, ip neigh show dev wlan0aby zobaczyć, co jest w tabelach ARP.

To powinno ci powiedzieć adresy MAC i adresy IP wszystkich podłączonych urządzeń.


1
W niektórych przypadkach byłoby to ap0 nie wlan0, ale najlepiej jest po prostu pisać ip neigh. I tak, potrzebuje dostępu do roota.
Firelord

2
To nie wymaga roota, btw. Tylko aplikacja terminalowa.
derobert
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.