Co to jest narzędzie ODIN?


35

Ostatnio uczyłem się o rootowaniu / flashowaniu urządzeń z Androidem i często spotykam strony internetowe z napisem „ODIN”.

Z mojego zdrowego rozsądku zdałem sobie sprawę, że jest to oprogramowanie Windows GUI, które pomaga w flashowaniu / ulepszaniu urządzeń z Androidem.

Obawiam się jednak, że gdziekolwiek się mówi, jest on dostarczany tylko jako plik binarny blob .exe do pobrania dostępny w zewnętrznych serwisach hostingowych. Co budzi obawy dotyczące wiarygodności tego pliku do pobrania.

Więc moje pytania brzmią - co to jest ODIN? Co to jest kanoniczna strona internetowa? Czy to jest oprogramowanie typu open source? Jeśli tak, to jaki jest kanoniczny adres URL repozytorium?

Odpowiedzi:


27

Odin to wewnętrzne narzędzie Samsung służące do flashowania oprogramowania układowego na swoich urządzeniach (w trybie pobierania, pomijając odzyskiwanie itp.). Co ważne, ma również możliwość partycjonowania pamięci urządzenia na podstawie pliku .pit, co może uchronić cię przed softbrickowaniem (gdy flashowanie nie powiedzie się i odzyskiwanie / bootloader nie powiedzie się). To nie jest open source i o ile mi wiadomo, nie celowo go wydali - wyciekło kilka wersji. Za to, co jest warte, skorzystałem z opublikowanej tutaj wersji bez problemu.

Heimdall jest jednak oprogramowaniem typu open source i powiela funkcjonalność Odina. Podobno jest także bardziej niezawodny, poza tym, że jest wieloplatformowy (Odin jest tylko dla systemu Windows).

Oba narzędzia wydają się działać najlepiej z urządzeniami Galaxy S, więc jeśli używasz innego urządzenia, prawdopodobnie chcesz upewnić się, że ktoś inny wypróbował je i udało się. Inna uwaga jest taka, że ​​używają pakietów .tar rozmieszczonych inaczej niż normalny format update.zip używany przez odzyskiwanie i OTA, więc musisz uzyskać odpowiedni pakiet, aby działał.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.