Czy mogę ustawić minimalną jasność automatycznej jasności?


16

Mam Samsung Galaxy S2 I9100 i denerwuję się ciemnością ekranu. Znalazłem wartość w używaniu automatycznej jasności, ale czy jest możliwe ograniczenie minimalnego lub najniższego punktu, w którym jasność pójdzie? Czy jest jakaś aplikacja, która robi to lepiej i powinienem po prostu wyłączyć domyślną automatyczną jasność? Wolę rozwiązanie, w którym modyfikuję plik konfiguracyjny, zamiast instalować aplikację.

Opcja kalibracji również by działała, ponieważ problem jest gorszy, gdy jest przy słabym świetle. Wydaje się, że jasność jest oddolna, jakby to był czarny pokój, podczas gdy w rzeczywistości światło otoczenia jest nieco jaśniejsze.

Aktualizacja: Myślałem, że może moja skrzynia Otterbox może przeszkadzać, ale po kilku podstawowych testach tak nie jest.


1
Czytając to jeszcze raz, zauważyłem naprawdę niezamierzony kalambur. Chciałbym dać +1 mojemu własnemu pytaniu.
Vian Esterhuizen

Przepraszam, że nie mam dla ciebie odpowiedzi .... ale chciałem dodać, że mam tę samą skargę. Automatyczna jasność ekranu jest również dla mnie zbyt ciemna i chciałbym, aby istniał jakiś konfigurowalny zakres (od min. Do maks.), Taki jak ustawienie zakresu głośności w iPodzie, którego można by użyć do automatycznego ustawienia jasności w Samsung Galaxy S2 / Epic 4G. Jeśli ktoś znajdzie poprawkę, prosimy o podzielenie się - Wielkie dzięki!

Odpowiedzi:


11

Wygląda na to, że można to zrobić na prawie każdym urządzeniu z zastrzeżeniem, że urządzenie musi być zrootowane i musisz być chętny do przeszukiwania framework-res.apkpliku systemowego . Te instrukcje pochodzą z posta na XDA z modyfikacją mającą na celu obniżenie jasności, ale skalowanie w przeciwnym kierunku sprawiłoby, że byłby jaśniejszy:

Oto przewodnik, w jaki sposób wykonać ten mod na dowolnym frameworku-res.apk za pomocą menedżera apk (dzięki za przewodnik przechodzi do desean):

 1. Pobierz menedżera APK i rozpakuj gdzieś
 2. Pobierz framework-res.apk z telefonu w folderze \ system \ framework \ (np. Ściąganie adb) i umieść go w folderze „place-apk-here-for-modding”
 3. Uruchom Script.bat i wybierz opcję 9
 4. Po zakończeniu przejdź do projects \ framework-res.apk \ res \ values ​​\ arrays.xml i edytuj swoje wartości jak w pierwszym poście.
 5. Po edycji skompiluj apk za pomocą opcji 11
 6. Qn: Czy to apk systemowy. Odp .: y
 7. Qn: Oprócz podpisów, zrobiłby ... przynajmniej. Odp .: y
 8. Monit: w folderze menedżera apk znajdziesz folder Keep ..... zrobiony, a następnie naciśnij klawisz Enter na tym skrypcie. Naciśnij dowolny klawisz, aby kontynuować . . . Musisz przejść do folderu „zachowaj” i usunąć plik resources.arsc, ponieważ zmieniono plik arrays.xml. Następnie możesz nacisnąć dowolny klawisz w oknie menedżera apk.
 9. Po zakończeniu wprowadź 22 w menedżerze aplikacji i wybierz „unsignedframework-res.apk”, wprowadzając liczbę, która to oznacza. Po wybraniu go powinieneś zobaczyć w głównym oknie apk w prawym górnym rogu „Current-App: unsignedframework-res.apk”. Teraz naciśnij 5, aby zipalign apk. Kompletny, skompresowany plik APK znajdziesz w miejscu-apk-here-for-modding \ unsignedframework-res.apk. Zmień nazwę z powrotem na framework-res.apk i adb wypchnij plik z powrotem do telefonu

Plik arrays.xml powinien zawierać sekcję podobną do poniższej, jeśli urządzenie obsługuje funkcję automatycznej regulacji jasności:

<integer-array name="config_autoBrightnessLcdBacklightValues">
  <item>32</item>
  <item>69</item>
  <item>118</item>
  <item>177</item>
  <item>255</item>
</integer-array>

Zasadniczo wartości są uporządkowane na podstawie wykrytego światła z czujnika, przy czym najwyższa wartość to „najniższe światło”, a dolna wartość to „najwyższe światło”. Wartości odpowiadają jasności wyświetlacza LCD w skali od 1 do 255, przy czym 255 oznacza pełną jasność. Dlatego możesz skalować wszystkie wartości słabego oświetlenia, aby były jaśniejsze, jeśli chcesz.


1

Możesz przyciemnić jasność niższą niż fabryczna granica alternatywnie. Nie ma potrzeby rootowania w ten sposób. Wystarczy zainstalować w Google aplikacje „filtr ekranu”, takie jak niebieskie światło lub inne.


1
Pamiętaj, że nie wpływają one na jasność ekranu. Ekran świeci się w takim stopniu, w jakim jest to możliwe, zgodnie z ustawieniem jasności, ale ponieważ aplikacja filtru ekranu używa nakładki , ekran jest przyciemniony.
Firelord
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.