Jak zmienić kształt ikony w Androidzie Oreo 8.0


9

Niedawno zaktualizowałem mój Google Pixel do Androida Oreo 8.0. Nie mogę znaleźć opcji „zmień kształt ikony”. Gdzie mogę to znaleźć?


Dlaczego Google uważa, że ​​zmiana zaprojektowanego kształtu ikony jest dopuszczalna? Powinna to być opcja opcjonalna. Jestem Shah sfrustrowany, że nie mogę znaleźć opcji zmiany domyślnego kształtu ikony.
Fat Monk

Odpowiedzi:


2

Ponieważ nie wspomniałeś o wersji zapoznawczej dla programistów. Zakładając, że używasz podglądu dewelopera 1.

Nowo dodane menu, które jest dostępne w drugim podglądzie programisty Androida O, zawiera opcję „Zmień kształt ikony ” na głównym ekranie Ustawień, który znajduje się w dolnej części interfejsu, bezpośrednio nad sekcją „O mnie”. Stuknięcie tej opcji powoduje wyświetlenie wyskakującego okna, z którego można wybrać kształt.

Źródło: https://www.androidheadlines.com/2017/05/android-o-pixel-launcher-supports-five-app-icon-shapes.html


Korzystam z ostatecznej wersji telefonu HTC 10 i tej opcji nie ma w moich ustawieniach. Zaokrąglenie sprawia, że ​​ikony są brzydkie, więc jeśli uda się znaleźć opcję powrotu do oryginału.
Fat Monk

Na moim Xiaomi Mi A1 to ustawienie jest w ustawieniach programu uruchamiającego (dotknij i przytrzymaj wolne miejsce, a następnie dotknij Ustawienia), a nie główne ustawienia.
Martin Ueding
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.