Jak zablokować instalację dowolnej aplikacji?


10

Moja mama ma tablet z Androidem i nawet nie wie, co to jest strona, jej e-mail, a nawet hasło do konta na Facebooku. Ona jest przeciętnym użytkownikiem. Internet jest facebook w jej oczach. Nie potrzebuje aplikacji ani niczego, to tylko, tylko, dokładnie facebook. Wszystko jest na Facebooku.

Jak mogę całkowicie wyłączyć instalowanie aplikacji w Androidzie, aby nie można było ich zainstalować w jakikolwiek sposób lub formie, to znaczy nie przez URL, nie przez kliknięcie, nie przez App Store, nawet przez inny program. Po prostu całkowicie wyłącz całą rzecz.

Nie musi być bezpieczny, mieć zamków, haseł itp. Nie próbuję zabezpieczyć urządzenia przed intruzami, atakującymi lub złodziejami, próbuję zabezpieczyć je przed własnym użytkownikiem.

Proszę pomóż. Musiałem po prostu usunąć dwie aplikacje antywirusowe, które otwierały strony z oprogramowaniem reklamowym, kiedy próbowała otworzyć Facebooka Lite, i to oczywiście nie ma, aplikacje, których „nie zainstalowała”. Najwyraźniej dzieje się tutaj voodoo, aby po prostu wyskakowały, a może zrobiła to nieświadomie, ale żadne z nich nie ma znaczenia. Jak możesz po prostu wyłączyć instalacje, aby to się więcej nie powtórzyło?

Odpowiedzi:


9

Najpierw wyłącz główne źródło instalacji. Na większości urządzeń jest to sklep Google Play, ale Twoje urządzenie mogło być również dostarczane z aplikacją inną niż Google Market. Przejdź do Ustawienia → Aplikacje → (linia z trzema kropkami → Pokaż system ) lub ( Wszystkie aplikacje ) → Twoja aplikacja rynkowa → Wyłącz .

Po drugie, należy wyłączyć Instalator pakietu aplikacji systemu. Zapewnia to GUI do ładowania bocznego. Więc jeśli go wyłączysz i spróbujesz zainstalować pakiet APK (za pomocą menedżera plików, pobierając drive-by download lub gdy zostaniesz popchnięty przez aplikację innej firmy), na pewno się nie powiedzie . W tym momencie nie ma znaczenia, czy Nieznane Źródła są wyłączone, czy nie, ale możesz wyłączyć to drugie w Ustawieniach → Bezpieczeństwo .

Po trzecie, aplikację można nadal ładować bocznie za pomocą wiersza polecenia, najlepiej za pomocą ADB. Pozostaw opcje programisty wyłączone i ukryte (domyślne). Jest to niesprawdzone, ale odwołanie uprawnień wykonywalnych (wymaga dostępu do konta root) z pliku pmbinarnego dla użytkownika 2000 lub dla każdego użytkownika może pomóc. Może to jednak powodować niestabilność urządzenia, dlatego wykonaj kopię zapasową z niestandardowego odzyskiwania przed kontynuowaniem tego kroku.

Twojemu użytkownikowi nie przeszkadzają pierwsze dwa kroki. To nie jest tak, że celowo spróbowaliby znaleźć sposób na zainstalowanie aplikacji, jeśli nie są już obeznani z technologią.


Alternatywnie, w konkretnej sytuacji możesz użyć aplikacji blokującej reklamy. Te najlepsze wymagają dostępu do roota.

Lub dlaczego nie korzystać z aplikacji w trybie kiosku ? Ogranicz aktywność matki do określonego zestawu aplikacji, z których powinna korzystać. To kolejna opcja na stole.

Wybierz mądrze.


2

Zainstalowała go, żadna aplikacja nie może się zainstalować bez interakcji użytkownika. Najlepiej byłoby jednak dezaktywować usługi Google Play w ustawieniach, a nawet zainstalować pamięć ROM bez żadnej aplikacji Google (jeśli istnieje niestandardowa pamięć ROM dla urządzenia). I należy wyłączyć „aplikacje z nieznanych źródeł” w ustawieniach w obszarze bezpieczeństwa. Jeśli nadal uda jej się zainstalować aplikację x, powinieneś się nauczyć, że nie klika czegoś, co mówi „zainstaluj mnie” lub jakiejkolwiek innej reklamy w Internecie. Czy używa również aplikacji Facebook, aby uzyskać dostęp do Facebooka lub przeglądarki internetowej? Jeśli używa przeglądarki, zainstaluj przeglądarkę Samsung lub Mozillę i włącz blokowanie reklam. Jeśli używa aplikacji Facebook, powinieneś użyć aplikacji Adblock do globalnego blokowania reklam (nie wiem, czy niektóre działają bez rootowania).


1

Myślę, że dwie aplikacje są odpowiedzialne za instalowanie aplikacji. Sklep Play i instalator pakietów. Sklep Play można wyłączyć, ale nie instalator pakietów. Później odpowiada za pliki apk i działa, gdy zaznaczone jest nieznane źródło. Możesz go zamrozić tylko z uprawnieniami roota


1
Czy mogę uprzejmie wiedzieć, co dodaje twoja odpowiedź, a co nie zostało ujęte w mojej odpowiedzi ?
Firelord

Przynajmniej szczerze mówiąc, że instalatora pakietów nie można wyłączyć bez rootowania, chociaż nie jestem pewien, czy tak jest ze wszystkimi wersjami Androida
Alain Giresse

0

w systemie Android 7.0 lub nowszym, tj. w aplikacjach nougat i Oreo, można instalować się same bez zgody użytkownika. nie ma środków zaradczych do daty. można je wypchnąć do instalacji z natywnej przeglądarki lub dowolnej innej aplikacji. rootowanie i odinstalowanie instalacji pakietu i instalacji zweryfikowanej może uniemożliwić instalację.


„W aplikacjach nougat i Oreo można instalować się bez zgody użytkownika”. - gdzie to przeczytałeś?
Firelordpamiętaj, że automatyczna instalacja nie wymaga instalacji pakietu ani instalacji zweryfikowanej, więc nie ma żadnych środków zaradczych.
indipop

stało się to na moim nugatowym telefonie z Androidem i szukałem w Internecie środków zaradczych.
indipop
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.