Jak wyłączyć „dodaj ikonę do ekranu głównego” na Androidzie Oreo?


27

W systemie Android Oreo opcja „Dodaj ikonę do ekranu głównego” nie jest już dostępna w ustawieniach Sklepu Play. Jak wyłączyć tę opcję?


3
Właściwym sposobem na to jest postawienie pytania, jeśli jeszcze nie zostało zadane, a następnie samodzielne udzielenie odpowiedzi.

Edytuj swój post, aby zadać mu pytanie. I odpowiedz. +1, ponieważ szukałem tego samego

Odpowiedzi:


46

Przez jakiś czas szukałem w Internecie odpowiedzi na to pytanie. W nadziei na złagodzenie bólu głowy innych ludzi, oto jak włączyć / wyłączyć automatyczne dodawanie ikon ekranu głównego nowo pobranych aplikacji w nowo wydanym Android Oreo.

Nie znajdziesz już tego ustawienia w Sklepie Play, ani w ustawieniach aplikacji Google ani w ustawieniach urządzenia. Zamiast:

  1. Przytrzymaj na ekranie głównym
  2. Stuknij Ustawienia
  3. Przełącz „Dodaj ikonę do ekranu głównego”
  4. Raduj się wiedząc, że nie szukałeś tego przez ponad godzinę

Pamiętaj, że ta poprawka została potwierdzona w domyślnym programie uruchamiającym Androida Oreo, przetestowanym na Pixelu. Inne programy uruchamiające i urządzenia mogą się różnić.

Podziękowania należą się Reece Gale za opublikowanie swojej odpowiedzi w Google+.


6
nie działa, we wspomnianych ustawieniach nie ma przełącznika „Dodaj ikonę do ekranu głównego”. . .
farsiray

1
Przewiń w dół strony znajdującej się na dole. Wyłącz.
Mike Brodesky,

3
@MikeBrodesky, ponieważ jest to ustawienie ekranu głównego, będzie zależeć od programu uruchamiającego. Aaron: czy możesz to wyjaśnić, a także wspomnieć o wyrzutni, do której się odwołujesz? Jeśli jest to „domyślne”, proszę przynajmniej wspomnieć o urządzeniu (ponieważ „domyślne” różnią się w zależności od producenta / urządzenia / pamięci ROM).
Izzy

Nie mogłem tego zrobić, ponieważ program uruchamiający Google teraz nie był kompatybilny (HTC U11). Obejrzałem to, instalując inny program uruchamiający o nazwie Oreo launcher. (Nie przez Google) miał tę opcję i był kompatybilny.
James Khoury

1
Ta opcja nie jest dostępna na przykład w telefonie Nokia 8 Sirocco (z systemem Android 8.1 za pośrednictwem systemu Android One).
fritzmg
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.