Jak używać klawiszy głośności do przewijania? (wszędzie)


9

Chciałbym używać klawiszy głośności do przewijania (listy, ekrany główne, ikony, dokumenty - wszystko, co teraz wymaga przesuwania palcem w celu przewijania - podobnie jak mój stary telefon Java, w którym można przewijać za pomocą gestów ekranu i klawisza głośności ); czy byłoby możliwe?

Mam Samsung SGH T679 (Android 2.3.5)

Próbowałem ButtonRemapper, ale to nie pomogło (nie wyświetlało klawiszy głośności jako przycisków dostosowywanych)


Czy jesteś zrootowany?
Sparx,

tak, jestem zakorzeniony
Steve V

Odpowiedzi:


3

O ile mi wiadomo, nie da się tego zrobić w całym systemie bez znacznej modyfikacji pamięci ROM lub przynajmniej plików systemowych. Zwłaszcza jeśli ButtonRemapper nie wyświetla klawiszy głośności jako programowalnych przycisków, nie będzie to łatwe. Niektóre aplikacje pozwalają jednak dostosować ich zachowanie. Na przykład wiem, że przeglądarki takie jak Dolphin i Miren oraz Google Reader mogą zmieniać zachowanie przycisku głośności.


2

W tym poście o XDA opisano, jak zmienić mapowanie klucza. Ponieważ jednak pliki znajdują się w folderze / system, uważam, że należy zrootować urządzenie.

musisz edytować pliki english.us.kl i qwerty.kl znajdujące się w /system/usr/keylayoutfolderze.

Otwórz każdy z 2 plików i zamień: „klucz 115 VOLUME_UP” na „klucz 115 DPAD_UP” „klawisz 114 VOLUME_DOWN” na „klawisz 114 DPAD_DOWN”

Zapisz pliki i uruchom ponownie

Na moim Galaxy S2 znalazłem tylko plik qwerty.kl. Nie dotknąłem tego, bo nie jestem wystarczająco odważny. :-)

Zgłoś to, jeśli to zadziała, i oczywiście wykonaj pełną kopię zapasową urządzenia, zanim spróbujesz.


Dziękuję, spróbuję (kiedy uzyskam niezawodny sposób na przywrócenie telefonu na wypadek, gdyby został zepsuty - lub przekonam się, że ta czynność nie spowoduje uszkodzenia mojego telefonu). Dzięki jeszcze raz!
Steve V

Wykonaj kopię zapasową nandroid - to powinno dać ci siatkę bezpieczeństwa.
Sparx,

0

Do tego zdecydowanie potrzebujesz dostępu do konta root. Następnie sflashuj ROM, który obsługuje przewijanie klawiszem głośności.


Nigdy nie widziałem ROMu z przewijanym klawiszem głośności.
PythonNut
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.