Ciemny pasek stanu / motyw szybkich ustawień w Oreo?


14

Zaktualizowałem mój Google Pixel do Oreo. Teraz pasek stanu i obszar szybkich ustawień mają jasny motyw. Czy można zmienić to z powrotem na ciemny motyw, tak jak w poprzednich wersjach Androida? Białe tło jest zbyt jasne ... Nie znalazłem żadnej opcji w ustawieniach.

szybkie ustawienia


Czy nie ma systemowego tunera interfejsu użytkownika, który można aktywować przez długie naciśnięcie ustawień?
beeshyams,

1
@beeshyams Udało mi się aktywować tuner interfejsu użytkownika systemu, ale nie mogę też tam znaleźć opcji. To pozwala mi tylko ukryć ikony paska stanu.
Floern

Nie mam systemu operacyjnego - to była sugestia
beeshyams

Mam Nexusa 5x i to ten sam problem - motyw stał się biały w wersji 8.0.0. Próbuję znaleźć sposób włączenia obsługi podłoża, mam nadzieję, że bez rootowania, ponieważ słyszałem, że istnieją pewne obejścia ADB.
Robobenklein

3
Odwraca kolor dla całego urządzenia, a nie tylko menu - więc nie.
noahlz

Odpowiedzi:


3

Sony pomogło Google we wdrażaniu natywnej obsługi warstw RRO w Androidzie O. To było wcześniej używane w wielu telefonach Xperia dla lepszego wsparcia dla całego systemu. W Androidzie niestandardowa rom i społeczność root, Project Substratum jest używany do tego samego. Wykorzystuje również warstwy RRO, dzięki czemu zapewnia lepszy i bardziej spójny motyw niż poprzednia opcja CynogenMod Theme Engine (CMTE).

Till były niezbędne łatki warstwa Oreo prawami do reprodukcji i korzeń do podłoża do pracy, ale jak Oreo obsługuje warstwy rodzimy RRO więc może być osiągnięty w magazynie rom.For szczegółowego sposobu zobaczyć ten i ten XDA artykuł. @Tony Chiboucas również wspomniał o metodzie w swoim komentarzu.

PS W przypadku urządzeń bez roota jest to proces płatny.


Czy to zadziała na Nokii 8? Podobno jest bardzo zbliżony do czystego Androida 8.0.
NVZ

@NVZ powinno działać albo spróbować samodzielnie lub przeszukać forum xda swojego urządzenia.
Deepak Gangwar

0

Android Oreo 8.1 wprowadził automatyczną zmianę motywu. Dostosowuje motyw w zależności od tapety. Jeśli masz wystarczająco ciemną tapetę, obszar szybkich ustawień użyje ciemnego motywu, w przeciwnym razie użyje jasnego motywu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.