Jak wyłączyć podgląd SMS-a wyświetlanego na zablokowanym ekranie?


11

Na urządzeniu z Androidem (jeśli ma to znaczenie HTC Desire S) z zablokowanym ekranem po każdym odebraniu wiadomości SMS podgląd jest wyświetlany na zablokowanym ekranie. Jest to bardzo niewygodne - każdy, kto jest w pobliżu, może to zobaczyć bez nawet odblokowywania ekranu.

Czy istnieje sposób na wyłączenie tych podglądów na zablokowanym ekranie?


Czy to coś sensownego, czy masz na myśli powiadomienie na pasku stanu?
onik

@onik: To nie jest informacja o pasku stanu, to ogromne okno podglądu narysowane tuż nad zablokowanym ekranem.
sharptooth

1
Ok, więc jest to funkcja Sense. Jednym bardzo ekstremalnym rozwiązaniem byłoby użycie CyanogenMod, który nie zawiera tej funkcji, ale straciłbyś także inne dodatki Sense. Możesz znaleźć więcej informacji na cyanogenmod.com
Onik

Odpowiedzi:


5

Możesz to zrobić, przechodząc do aplikacji Wiadomości i naciskając Menu -> Ustawienia -> Odznacz „Otrzymane powiadomienie (Pokaż powiadomienie na pasku stanu po otrzymaniu wiadomości)”.

Ale nie otrzymasz powiadomienia na pasku stanu, jak wspomniano powyżej.


2
Aby to wyjaśnić, należy to zrobić w aplikacji Messaging.
onik

Edytowałem odpowiedź dla jasności w sugestii @ onik.
Chahk

4

Idź do Settings > Privacyi odznacz Display Message Text.


To wydaje mi się najlepszym rozwiązaniem.
calum_b

To jest to, co brzmi jak po którym, ponieważ ja również szukałem sposobu, aby zatrzymać tekst wiadomości przychodzących pojawiających się na ekranie blokady, aby wszyscy mogli przeczytać.
f1wade

2

Jeśli nie jesteś strasznie przywiązany do podstawowej aplikacji do przesyłania wiadomości, zainstaluj GO SMS PRO, aby obsługiwać SMS-y. Jest lepiej wyglądający i nieskończenie bardziej konfigurowalny niż aplikacja standardowa. Handcent SMS to kolejna alternatywna aplikacja do SMS-ów.

Po zainstalowaniu GO SMS PRO w Ustawieniach aplikacji do przesyłania wiadomości odznacz wszystko. Powinno to zapobiegać podwójnym powiadomieniom.


2

Po wyłączeniu wbudowanego powiadomienia, jak w odpowiedzi Roxana , możesz zainstalować alternatywną aplikację powiadamiającą SMS.

Używam wyskakującego SMS-a, który nadal korzysta z wbudowanej aplikacji do obsługi wiadomości, ale obsługuje cały zestaw dodatkowych dostosowań sposobu otrzymywania powiadomień. Mam obecnie ustawiony, aby wyświetlać nazwisko i zdjęcie kontaktowe osoby, która wysłała SMS-a na ekranie blokady, ale nie wyświetlać wiadomości, dopóki telefon nie zostanie odblokowany.


Słodkie! Użyję również tego.
roxan

1

Jedynym sposobem w standardowej aplikacji do przesyłania wiadomości jest całkowite wyłączenie powiadomień SMS. Alternatywnie możesz zainstalować GO SMS . Ma opcję wyłączenia podglądu SMS na pasku powiadomień.


0

Jeśli przejdziesz do Ustawienia telefonu -> Prywatność, pojawi się pole wyboru do wyświetlania wiadomości na ekranie blokady.


Dlaczego głosowanie negatywne? Moja metoda nie wymaga żadnych dodatkowych aplikacji ani pracy. Wystarczy użyć ustawienia, które jest w telefonie ...
Timbermar,

Został oceniony, ponieważ jest obecny tylko w niektórych wersjach Androida, np. nie jest dostępny w moim.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.