Masz obawy związane z używaniem aplikacji latarki LED?


12

Zawsze zastanawiałem się nad aplikacjami latarek, szczególnie tymi, które wykorzystują światła LED: czy istnieje ryzyko skrócenia żywotności diod LED? Zauważyłem, że jedna aplikacja („ASettings”) ostrzega, że ​​może to „uszkodzić telefon” ... co dla mnie brzmi jeszcze bardziej złowieszczo niż wypalenie żarówki. Myślałem, że diody LED mają na początku szaloną długą żywotność, więc czy muszę się martwić?

Odpowiedzi:


17

Jest to naprawdę dobry wątek dyskusji na ten temat na AndroidForums tutaj .

Krótko mówiąc, diody LED mają długą żywotność (20k + godziny?). Tak naprawdę nie chodzi o to, żeby diody LED się przepaliły (chociaż po długim czasie ostatecznie zaczną tracić moc wyjściową, a ich jasność zgaśnie).

Prawdziwą troską jest, aby nie przykładać zbyt dużego napięcia do diody LED i nie przegrzewać jej. Innym problemem może być przegrzanie akumulatora (z powodu rozproszenia ciepła z rozładowania akumulatora po zasileniu diody LED).

Krótko mówiąc, jeśli używasz diody LED tylko w okresach krótszych niż pół godziny, powinieneś być w porządku. Jeśli chcesz go używać dłużej, idź po prawdziwą lampę błyskową. :)


Napięcie jest właściwie ustalone dla danej diody LED, ilość światła i ciepło są określane przez prąd przez diodę LED.
starblue,

@BryanDenny Czas na necroQA. Wspomniałeś „po długim czasie ...”, masz pojęcie, jak długo?
RockPaperLizard

@rockpaperlizard to bardzo stopniowy proces i tak naprawdę go nie zauważysz. Mówimy o dziesiątkach tysięcy godzin. Kiedy żarówka osiąga swój okres użytkowania (20 000, 50 000 itd. Godzin), wydajność najprawdopodobniej wyniesie około 70% lub mniej pierwotnej mocy wyjściowej (nowej żarówki).
Bryan Denny

1
@BryanDenny Dzięki bardzo. Czy używanie go jako stroboskopu (wielokrotne miganie przy 30 Hz-50 Hz) zmienia cokolwiek, czy może tak jest lepiej dla diody LED, ponieważ jest wyłączona o połowę krócej?
RockPaperLizard

@RockPaperLizard Nie jestem pewien. Może to być lepsze pytanie dla witryny wymiany stosów elektronicznych. Zakładałbym, że użycie światła strobującego byłoby lepsze, ponieważ dioda LED świeci krócej.
Bryan Denny

7

Diody LED mają długą żywotność (35–50 tys. Godzin w zależności od rodzaju diod LED), ale problemem jest ciepło. Diody LED są przeznaczone do użycia jako lampa błyskowa (bardzo krótki czas) i prawdopodobnie nie mają bardzo solidnych systemów zarządzania ciepłem, jeśli w ogóle mają. Każdy telefon będzie inny. Powiedziałbym, że używanie go jako latarki przez kilka minut jest w porządku, ale poza tym istnieje ryzyko przegrzania, które w zależności od rodzaju diody LED i jej położenia w telefonie w stosunku do innego sprzętu może uszkodzić diodę LED i ewentualnie inne komponenty.


1

Używam mojej diody LED do zdjęć z kamer, a także do lamp i robię to od prawie każdego dnia i mam swój telefon (myTouch Slide) od około 3 miesięcy. Nic się z tym nie stało. Myślę, że jeśli jesteś zapalonym użytkownikiem, powinieneś zająć się tym zewnętrznie.


0

Spaliłem diody mojego telefonu dwoma moimi poprzednimi telefonami. Prawdopodobnie z powodu tych aplikacji. Nigdy nie korzystałem z latarki w sposób ciągły nie dłużej niż pięć minut.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.