Jak nazywa się ten „cień” i jaki jest cel?


18

Gdy przesuwasz przeglądarkę Chrome (lub FireFox) do skrajnego lewego, prawego lub w górę, widzisz ten cień (z braku lepszego słowa) przez kilka sekund, jak pokazano

wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jak się nazywa i jaki jest cel? (Nie mogę Google, ponieważ nie wiem co to jest :)

Jest w Moto X Play i nie jest to galaretka przewijana zgłoszona w niektórych najnowszych telefonach


1
Widzę, że dzieje się to z innymi aplikacjami, takimi jak sama Stack Exchange i Nova Launcher. Co ciekawe, zjawisko to nie objawia się w aplikacjach „rétro”, takich jak K-9 Mail, dlatego kusi mnie, by zdefiniować je jako estetyczne dziwactwo Google Material Design.
Sprzedawca Maski Śmierci

Odpowiedzi:9

Jak już sugerowano, ten graficzny efekt „cienia” ma kolor Edge Glow i jest częścią materiału zaprojektowanego przez Google.

Po wprowadzeniu projektowania materiałów przez Google wprowadzono wiele nowych elementów interfejsu użytkownika. Projektowanie materiałów opiera się na interakcji i ruchu kolorów i przedmiotów w świecie rzeczywistym, a nie na nienaturalnym zjawisku syntetycznym. Czasami robi się bałagan, gdy staramy się nadążyć za naszą materialną estetyką. Najpopularniejszym tego przykładem jest kolor połysku krawędzi.

Efekt został wprowadzony w wersji dla lodów Android (api 14). Jest to część atrakcyjności estetycznej Material Design. Kolorem połysku krawędzi ListView, RecyclerView, ScrollView i NestedScrollView zarządza kolor akcentu zadeklarowany w stylach.

Źródło


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.