Czy mogę bezpiecznie usunąć „klawiaturę Androida”, jeśli zainstalowałem alternatywną aplikację klawiatury?


9

Wiem, że to potencjalnie zły pomysł (tm), ale wysłuchaj mnie.

Mam HTC Desire, a jego wewnętrzna pamięć jest poważnie ograniczona (150 MB, ledwo), z uruchomionym Cyanogenmod 7.1. Nie jestem do końca zadowolony z dostarczonej klawiatury i wypróbowałem Swiftkey X Keyboard z wielką satysfakcją. Ponieważ aplikacje klawiatury nie mogą być instalowane na karcie SD, gdy są używane, zużywa to ponad 15 MB tej cennej przestrzeni wewnętrznej i poważnie ogranicza liczbę aplikacji, które mogę zainstalować.

Przyszło mi do głowy, że mogę przekonwertować Swiftkey na aplikację systemową i zintegrować ją z pamięcią ROM, a następnie zawiesić i usunąć Klawiaturę Android - używając Titanium Backup. Oczywiście nie jestem zbyt chętny do wypróbowania go bez wcześniejszego pytania, ponieważ może to mieć katastrofalne konsekwencje.

Moje pytanie naprawdę brzmi:

Czy mogę usunąć klawiaturę Android, jeśli mam alternatywną metodę wprowadzania danych?


Sugerowałbym nie. Innym sposobem na uzyskanie większej ilości miejsca w telefonie HTC Desire jest użycie aplikacji do podzielenia części karty SD na jeden z cięższych folderów pamięci wewnętrznej, aby w ten sposób zaoszczędzić trochę miejsca. W sieci jest kilka przewodników.
Raul Marengo

@Ramengo: Tak, jestem tego świadomy, ale takie manipulacje nie są dla osób o słabym sercu. Poza tym karty SD nie nadają się do krótkotrwałego przechowywania niestabilnego i mogą się szybciej zużywać - widziałem posty o tym skutku w sieci, a może nawet na Android-SE.
Martin Tapankov,

Wiem, że usunięcie klawiatury nie jest również dla osób o słabym sercu, więc pomyślałem, że nie masz nic przeciwko rozważeniu tego rodzaju alei;).
Raul Marengo

Odpowiedzi:


7

Cześć Martin Tapankov: Tak. Usunięcie standardowej aplikacji Android Keyboard jest bezpieczne, jeśli w telefonie zainstalowano już alternatywny edytor IME (Input Method Editor). Możesz przejść do „Ustawienia-> Lokalne i tekst-> Ustawienia tekstu-> Wybierz metodę wprowadzania”, aby wybrać TYLKO JEDEN preferowany edytor IME, a następnie ponownie uruchom telefon, aby upewnić się, że automatycznie odbierze edytor IME. Pamiętaj, że NIE powinieneś instalować ani przenosić preferowanej aplikacji IME na kartę SD, ponieważ po ponownym uruchomieniu telefonu domyślny edytor IME powróci do klawiatury Android (jeśli nadal masz zainstalowaną standardową aplikację Klawiatura Android) lub telefon pokaż dużo ForceCloses (jeśli odinstalowałeś standardową aplikację Klawiatura Android). Powodzenia!

Do zrobienia, zrobiłem to już wcześniej na moim Samsungu Galaxy S Epic 4G (SPH-D700), który jest wyposażony w wysuwaną klawiaturę, więc mój czynnik ryzyka był znacznie mniejszy niż twój. :-)


Tylko styczny komentarz - wyłączenie sprawdzania pisowni w ustawieniach naprawdę zmniejszyło użycie procesora „Android Keyboard AOSP” (z 20% do w zasadzie 0%), może dlatego, że przesadził moje 2000 kontaktów? Brak pomysłu.
PJ Brunet,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.