Odzyskiwanie z zapomnianego wzoru blokady


Odpowiedzi:


31

Jeśli 5 razy wprowadzisz nieprawidłowy wzór, system Android zablokuje ekran blokady, więc nie będziesz mógł narysować żadnego wzoru przez 30 sekund (aby zapobiec brutalnemu wymuszaniu), a pojawi się przycisk, który pozwoli Ci zresetować wzór, wprowadzając Adres e-mail i hasło do konta Google.

Obraz po lewej stronie wygląda normalnie na ekranie blokady, po 5 błędnym wpisaniu wzoru na dole pojawia się kolejny przycisk.

wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
To niesamowite, nie wiedziałem o tym.
Mateusz

Próbowałem wiele wzorów i kilkakrotnie blokowałem ekran, ale nigdy nie widziałem przycisku, który pozwoli zresetować wzór za pomocą e-maila Google.
Melissa Bray

@Lie Ryan Próbowałem wiele wzorów i dostałem ekran blokady, ale nigdy nie widziałem przycisku, który pozwoli Ci zresetować wzór. Wciąż zamknięte!!!
Melissa Bray

1
@MelissaBray: Czy zarejestrowałeś już swoje konto Google na urządzeniu? Jeśli tego nie zrobiłeś, być może będziesz musiał rozważyć bardziej wszechstronne opcje, takie jak przywracanie ustawień fabrycznych. Musisz znaleźć kombinację klawiszy, która doprowadzi cię do powrotu do zdrowia; częstą kombinacją klawiszy jest moc + zwiększanie / zmniejszanie głośności, ale jeśli nie możesz go znaleźć, prawdopodobnie powinieneś skontaktować się z obsługą producenta, ponieważ wydaje się, że nie ma tak wielu informacji o tablecie w Internecie.
Lie Ryan,

4
<rant> lub nie mogę znaleźć wielu informacji o tablecie z powodu pokosu rzeczy związanych z „wrażeniem tabletu X”. Producenci IMO powinni wziąć pod uwagę tego rodzaju problemy podczas nazywania swojego tabletu. </rant>
Lie Ryan


3

Niestety prawdopodobnie będziesz musiał przywrócić ustawienia fabryczne, które wyczyszczą wszystkie dane na urządzeniu (jednak karta SD powinna pozostać sama, jeśli taka istnieje).

Możesz to zrobić w trybie odzyskiwania, w który wchodzisz, przytrzymując niektóre przyciski na urządzeniu podczas uruchamiania. Nie wiem jednak, jakie przyciski mają te urządzenia.

Inną metodą jest instalacja zestawu Android SDK i sterowników tabletu na komputerze, podłączenie urządzenia i wykonaj następujące czynności w wierszu polecenia (ścieżka może się różnić):

cd C:\Program Files\Android\android-sdk\platform-tools
adb shell wipe data

Edycja: Po przejrzeniu online wydaje się, że nie ma kombinacji przycisków, aby przejść do odzyskiwania, choć adb reboot recoverymoże działać. Jeśli zamierzasz zainstalować zestaw SDK, równie dobrze możesz po prostu użyć polecenia czyszczenia, które opublikowałem powyżej.


Nacisnąłem przycisk resetowania kilka razy, ale nie odblokowuje on ekranu. Nic się nie zmienia za każdym razem, gdy go uderzyłem. Nie wiem, co jeszcze zrobić .....
Melissa Bray,

@MelissaBray Cóż, moja odpowiedź zawiera inną metodę: P
Mateusz Czytaj

1

Aby przywrócić ustawienia fabryczne, naciśnij jednocześnie przycisk zmniejszania głośności i przycisk zasilania, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.


1
Czy na pewno działa na tym konkretnym tablecie? Przeczytałem, że nie.
Matthew przeczytał

1

Na moim telefonie Motorola Cliq (starszy telefon) mogłem ponownie zainstalować oprogramowanie wewnętrzne, a mój telefon został całkowicie odblokowany. Usunęło to niektóre moje ustawienia systemowe, ale wszystkie moje aplikacje, dane i pliki na urządzeniu nadal tam były.

W ramach testu ponownie sflashowałem mój nowszy telefon (LG Motion 4G, Android 4 ICS) i zachowałem blokadę hasła. Myślę jednak, że prawdopodobnie mogę znaleźć sposób na usunięcie hasła za pomocą specjalnie spreparowanego pliku update.zip. (Oto link osoby, która utworzyła plik update.zip, aby usunąć hasło PIN i gestu z Gingerbread , i wygląda na to, że zadziałałoby to również na moim telefonie ICS).
http://www.garage4hackers.com/f54/reset-android-pin-pattern-lock-using-flashable-zip-tested-gingerbread-2630.html

Jeśli powoduje to paranoję u niektórych osób, lekcją jest tutaj skonfigurowanie aplikacji, która umożliwia zdalne usuwanie wszystkich danych. Osoba znająca się na fizycznym posiadaniu urządzenia nie zostanie zatrzymana przez obecność hasła.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.