Jak wpisać specjalne symbole na moim urządzeniu z Androidem, takie jak ☺ lub ♥ jako zwykły znak?


25

Jak mogę tworzyć specjalne symbole na moim Samsung Galaxy SII, takie jak ☺ lub ♥?


1
Do twojej wiadomości, pierwsza postać nie pojawia się dla mnie w ICS, więc powinieneś być ostrożny podczas ich używania.
RR

myślę, że miałeś na myśli „wpisywanie lub wprowadzanie” znaków, a nie tworzenie znaku. zasugerowałem edycję tytułu.
kmonsoor,

Odpowiedzi:


15

W rzeczywistości są to znaki Unicode, które można łatwo odtworzyć na komputerze: Jak uzyskać „BIAŁĄ UŚMIECHOWĄ TWARZ (U + 263A)” za pomocą klawiatury?

Platforma Android obsługuje Unicode i wszystkie jego znaki, jednak miękka klawiatura dostarczona z Android ROM prawdopodobnie nie zawiera wszystkich pożądanych symboli.

Długie kliknięcie niektórych symboli / znaków na klawiaturze programowej spowoduje wyświetlenie rozwijanego wyskakującego klawisza, który daje dodatkowy wybór symboli, a następnie przeciągnij i podnieś palec, aby je wydrukować.

Zainstalowanie niektórych klawiatur innych firm (takich jak GO-Keyboard) zapewni dostęp do większej liczby symboli.


7

Najłatwiejszym, praktycznym sposobem jest wyszukanie w Google nazw Unicode tych symboli i skopiowanie ich (np. ☺ jest BIAŁĄ TWARZĄ UŚMIECHOWĄ, a ♥ to WIELKIE SERCE ). Jeśli jednak musisz to robić często, potrzebujesz klawiatury innej firmy.


Czy możesz polecić klawiaturę, która obsługuje kod szesnastkowy? Mogłem tylko znaleźć play.google.com/store/apps/details?id=uk.co.cwd.unicodekeyboard, ale jest płatny. Są inni, którzy znajdują znak do skopiowania wklej, ale nie jest to zbyt praktyczne.
Ciro Santilli 4 改造 中心 法轮功 六四 事件


2

Do pisania wiadomości używam klawiatury Google. W przypadku tej klawiatury wystarczy przejść do symboli, w prawym dolnym rogu znajduje się prosta pionowa linia | (jak ten oe) poniżej nawiasów. Naciśnij i pojawi się kształt serca ...


2

Aktywuj klawiaturę (np. Wykonując dowolną akcję)

Idź do symboli.

Naciśnij i przytrzymaj ten przycisk ; widać to: ♥♣♠♦♪.
Kiedy długo naciskasz *, możesz pisać .


2
Czy możesz opracować sposób „Przejdź do symboli”? Czy jest to coś specjalnego i oczywistego dla użytkowników Samsunga? Próbowałem śledzić twoje kroki na moim HTC z uruchomionym ICS, ale utknąłem na kroku 1.
Izzy

Myślę, że to uniwersalne. Zrobiłem to z moim Lenovo. Mam już zainstalowaną aplikację GBoard (klawiatura Google). Nie wiem, czy jest wymagana. Kliknij przycisk? 123 w lewym dolnym rogu, aby wyświetlić więcej symboli. Następnie kliknij przycisk = / <, aby wyświetlić jeszcze więcej symboli. Wymaganą kropkę znajdziesz w pierwszym rzędzie
ihebiheb,

1

zanotuj i zapisz ★ ☆ ♥ ☏✹✃✈✉☺☻ ™ ✽ ッ ツ ♨✆ ★★★★★ ♥


6
Wydaje się, że „nie krępuj się skopiować tych kilku, które tu włączyłem” do późniejszego kopiowania / wklejania. Generalnie nie jest to dobre rozwiązanie.
ce4

1

Używam (nadal) średniego ICS (4.0.4) na Motorola Atrix 2. Jeśli przejdę do klawiatury z symbolami na standardowym wejściu na klawiaturę Motoroli i długo przytrzymam dowolny klawisz z symbolem, wyświetli się niebieski prostokąt pokazujący symbol i czy istnieją inne symbole dostępne z tego klucza. Jest to początkowo pokazane jako wielokropek (trzy kropki: ...) w prawym dolnym rogu symbolu. Jeśli nie ma innych symboli, nie pojawi się wielokropek ... Poczekaj chwilę, a pozostałe symbole zostaną wyświetlone w nowym niebieskim prostokącie. Po prostu przejdź do żądanego symbolu. Większość przydatnych symboli znajduje się na klawiaturze drugiego symbolu, więc naciśnij klawisz [? 123], a następnie klawisz [= \ <] i Tak, Serce (co prawda czarny) znajduje się pod klawiszem •.


0

Jeśli przechylę klawiaturę do pozycji poziomej, przytrzymaj klawisz mikrofonu - opcjonalnie otrzymam emotikony. (Samsung G4)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.