Czy warto wymusić zatrzymanie aplikacji po ich użyciu?


22

Używam wymuszonego zatrzymania dla każdej aplikacji po zakończeniu ich używania. Czy to dobra praktyka? Czy są jakieś korzyści związane z wydajnością lub bezpieczeństwem? Czy zmuszanie aplikacji do zatrzymania jej z pamięci RAM jest konieczne?


9
Cóż, mam podobny nawyk jak ty, ale przede wszystkim ze względu na żywotność baterii i spokój ducha (przykręć ciągłe powiadomienia) zamiast pamięci RAM. IMO, zmuszając je do opuszczenia pamięci RAM, szczególnie poza stanem „buforowanym” (nie „uruchomionym”), zwiększy zużycie energii / czas ładowania. Używam większości aplikacji bardzo oszczędnie, ale nie obchodzi mnie to.
Andy Yan,

Odpowiedzi:


25

TL; DR:

Nie, to nie jest dobry ani wskazany pomysł.

Wyjaśnienie i pewne tło:

Wymuszone zatrzymywanie aplikacji nie jest przeznaczone do „rutynowego użytku”, ale do „nagłych wypadków” (np. Jeśli aplikacja wymyka się spod kontroli i nie można jej w inny sposób zatrzymać, lub jeśli problem powoduje wyczyszczenie pamięci podręcznej i usunięcie danych z niewłaściwego zachowania aplikacja). Mówiąc ogólnie, nie jest to ani „wzmacniacz wydajności”, ani „optymalizator pamięci RAM”.

W wielu przypadkach nie oszczędza to również żywotności baterii, ale raczej wyczerpuje baterię jeszcze szybciej. Aplikacje nie uruchamiają się tylko po dotknięciu ich ikony, można je również rozpocząć przez zamiary lub transmisje (np. Przy niskim poziomie naładowania baterii, zmianie sieci, podłączeniu urządzenia USB - ale także na wielu innych). Więc kiedy „wymusisz” zatrzymanie, przy następnym uruchomieniu będzie musiał wykonać „pełny init” (ładowanie z pamięci (ów) i sieci) zamiast po prostu wrócić do swojego „ostatniego stanu” nadal zapisanego w RAM (chyba że system musiał to wyczyścić - zobacz nasze tag-wiki oom-Priority tag, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat tego procesu) - co Andy opisał jako „zwiększy zużycie energii / czas ładowania” w komentarzu do twojego pytania.


1
Czy dotyczy to również iOS? Czy powinno to być zadawane jako osobne pytanie w Ask Different ?
Stevoisiak,

2
@StevenVascellaro Zdecydowanie osobne pytanie.
Mateusz

Dodałbym również, że użytkownicy, którzy chcą się upewnić, że całkowicie zamykają działanie / aplikację, powinni użyć przycisku Wstecz zamiast przycisku Początek, ponieważ użycie przycisku Początek może pozostawić go działającego w tle do celów wielozadaniowych.
oldmud0

@ oldmud0: Nie „działa”, zostaje zatrzymany. Ale pozostaje, tak.
Mooing Duck

Niektóre aplikacje źle się zachowują - na przykład oficjalni klienci YouTube, niektórzy posłańcy. Czy to możliwe, że ciągle robią jakieś wadliwe badziewie w tle, wyczerpując baterię? Mam silne (choć nie poparte żadnymi statystykami) przeczucie, że tak ...
Headcrab
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.