Czy system Android 4.0 obsługuje WPA2 Enterprise?


11

W miejscu, w którym pracuję, każdy może zalogować się do sieci Wi-Fi za pomocą iPhone'a. Muszą tylko dodać nową sieć, wpisać nazwę sieci i wybrać, wpa2 enterprisea następnie dodać swoją nazwę użytkownika i hasło (własne unikalne).

Wszyscy inni posiadający telefony z Androidem nie mogli się połączyć i wygląda na to, że próbowali od dłuższego czasu.

Muszę kupić nowy telefon w ten weekend i tak naprawdę nie chcę kupować iPhone'a. Miałem więc nadzieję, że ktoś wie, czy Samsung Galaxy Nexus (lub dowolne urządzenie z Androidem 4.0) ma lepszą obsługę Wi-Fi niż starsze wersje Androida?

Przykro mi, ale nie wiem nic więcej na temat Wi-Fi w pracy.


1
Mogę korzystać z WPA2 Enterprise na moim 2.2 Vibrant.
Mateusz

Sieci WPA2 Enterprise często mają certyfikat po stronie serwera, który uwierzytelnia AP, z którym się łączysz (nasze). Może się zdarzyć, że niektórych certyfikatów głównych brakuje na wszystkich urządzeniach z Androidem i nie można zweryfikować tożsamości serwera. Najlepiej skonsultuj się z administratorem sieci.
Martin Tapankov

Odpowiedzi:


4

Właśnie sprawdziłem na moim Galaxy Nexus i tak, istnieje opcja WPA Enterpise (802.1x EAP) z metodami EAP:

 • PEAP
 • TLS
 • TTLS

i typy uwierzytelniania fazy 2:

 • Żaden
 • PAPKA
 • MSCHAP
 • MSCHAPv2
 • GTC

Możesz użyć tożsamości z hasłem lub certyfikatami

Podczas gdy korzystam z niestandardowej pamięci ROM, jestem prawie w 100% przekonany, że jest dostępny, ponieważ mogłem zrobić to samo na moim Nexusie One z 2.3


3

Nie miałem systemu Android 4.0 ani nie korzystam z WPA2 Enterprise, ale zgodnie z tym samouczkiem można połączyć się z WPA2 Enterprise, nawet jeśli nic nie wskazuje na obsługę interfejsu użytkownika.

Podstawowy stos Wi-Fi zawsze obsługiwał WPA2 Enterprise, ponieważ używa suplikanta wpa, tyle że nie ma jeszcze żadnej obsługi w graficznym interfejsie użytkownika. Nie wiem, czy Android 4.0 ma nowy GUI, który może obsługiwać WPA2 Enterprise.


3

Mam Galaxy Nexus z Androidem 4 (ICS), a moja firma korzysta z WPA2 Enterprise. Użyj uwierzytelnienia fazy 2 „MSCHAPv2” oraz swojej nazwy użytkownika i hasła. To działało idealnie dla mnie.


3

Na poparcie odpowiedzi odniosę się do sprawdzenia w witrynie Wi-Fi Alliance .

Zaglądać:

 1. Filtruj według firmy , wybierz (Pokaż wszystko) z menu rozwijanego.
 2. Filtruj produkty według głównej kategorii , wybierz z menu rozwijanego opcję Smartfon, wiele trybów (Wi-Fi i inne) .
 3. Filtruj produkty według kategorii dodatkowej , wybierz opcję (Pokaż wszystko) z menu rozwijanego.
 4. Wstaw do pudełka, CID # , WFA11867

I kliknij Prześlij , certyfikat dla Galaxy Nexus i9250 zostanie wyświetlony po zakończeniu wyszukiwania i można go znaleźć tutaj


1
Skąd masz WFA11867?
t0mm13b

Jeśli masz już CID, po prostu umieść go w polu wejściowym CID i przeprowadź wyszukiwanie.
Ivan Chau

Jeśli nie, najpierw musisz znać kod modelu telefonu komórkowego (np. Kod modelu Galaxy Nexus: i9250), a następnie przeprowadzić wyszukiwanie zaawansowane, aby wyświetlić certyfikat na stronie wyników.
Ivan Chau,

1

Darmowa aplikacja o nazwie „Połączenie WiFi” pozwalała na połączenie z ukrytą siecią mojego korporacji, 802.1x, PEAP, MSCHAPV2, bez certyfikatu CA. „LEAP WiFi Free” nie. Z systemem Galaxy S3 (VZW), zapas ICS. 4.04


Połącz aplikacje.
Huey,

0

Należy pamiętać, że opcje są dostępne w magazynie Samsung Galaxy Nexus, ale niestety nie zawsze działają, w zależności od różnych ustawień zabezpieczeń w sieci korporacyjnej. W rzeczywistości moja korporacyjna sieć bezprzewodowa działała dobrze na Androidzie 3.0 Honeycomb, ale teraz, kiedy zaktualizowałem do 4.0 na moim Xoomie, to już nie działa. Nie mogę również podłączyć mojego Samsunga Galaxy Nexus do sieci bezprzewodowej, nawet jeśli te same ustawienia działały dobrze na moim Xoomie z Honeycomb.


-1

W sklepie Android Market / Play Store dostępna jest aplikacja o nazwie „LEAP Wifi Free”. Zainstaluj go, a teraz możesz skonfigurować wszystkie sieci WiFi chronione LEAP. Testowane z Androidem 4 i Samsung Nexus :-)


1
Dodaj również link do Sklepu Play do aplikacji
Flow
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.