Dlaczego niektóre aplikacje bez funkcji internetowych wymagają dostępu do Internetu?


22

Kilka aplikacji, które zainstalowałem lub rozważałem, mówią, że wymagają dostępu do Internetu, mimo że nie mają oczywistych funkcji internetowych. Jedną z najbardziej zaskakujących była prosta aplikacja kompasowa.

Dlaczego to?

Odpowiedzi:


19

Zwykle aplikacje wymagają dostępu do Internetu w celu wyświetlania reklam, danych analitycznych lub wysyłania raportów o błędach / śladów stosu z powrotem do programisty.

Inne powody mogą obejmować użycie serwerów licencyjnych Google do sprawdzania poprawności kopii aplikacji z zakupami w sklepie Android Market (serwery licencyjne Google korzystają z uprawnienia CHECK_LICENSE). Podobnie niektórzy programiści produkują własne klucze i serwery licencji (przed wdrożeniem Google).

Na przykład jestem twórcą aplikacji do kalkulacji napiwków . Wymaga zgody internetu na przesyłanie mi danych analitycznych za pośrednictwem Flurry . Pewnego dnia planuję dodać ten program do zdalnego śledzenia stosu, aby uzyskać bardziej szczegółowe błędy (ale jeszcze tego nie zrobiłem, ponieważ do tej pory moja aplikacja nie generowała żadnych błędów / błędów). Ale wartość tych informacji warto poprosić o pozwolenie na dostęp do Internetu. Widzę dokładnie, ilu użytkowników systemu operacyjnego Android korzysta z mojej aplikacji i jakie są najpopularniejsze telefony korzystające z mojej aplikacji. Daję jednak również użytkownikom opcję „rezygnacji” w ustawieniach, jeśli zdecydują się nie wysyłać mi tych informacji.


5
Aplikacje używają uprawnień CHECK_LICENSE do licencjonowania Google, a nie uprawnień internetowych.
Dan Dyer

@ Czy wtedy stoję poprawiony, dziękuję za zwrócenie na to uwagi.
Bryan Denny
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.